Wpis z mikrobloga

Mirki tylko w Was nadzieja!
Potrzebuję pomocy w wyborze pieca :D
Muszę ogrzać jedno pomieszczenie 50m2 + jedno 20m2. Mam komin i do niego chcę podłączyć piec. Chodzi mi o to, żeby w obu pomieszczeniach było ciepło (piec będzie w pomieszczeniu 50m2). Powiedzcie mi, czy jak kupię piec z płaszczem wodnym (http://allegro.pl/piec-kominek-elegant-10kw-z-plaszczem-wodnym-hit-i4926122282.html) i podłącze jeden grzejnik i poprowadzę do tego mniejszego pomieszczenia to będzie wystarczająco?
Czy może zdecydować się na takie cudo:
http://allegro.pl/piec-z-nadmuchem-nadmuchowy-grzewczy-koza-22-135kg-i4926402247.html

#wykoppomocy #pomocy #kiciochpyta #ogrzewanie #piec #ogrzewajzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
@adamtkd: Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się na mój malutki rozum że z płaszczem wodnym lepiej. Osobiście bym robił taką instalację gdybym miał potrzebę. Co do nadmuchowego, to zależy jaki masz układ pomieszczeń, i może dodatkowo jestem #!$%@?, ale bym się bał czy mi nie bedzie dmuchało jakimś gównem na mieszkanie.
  • Odpowiedz
@adamtkd: korzystąłem z instalacji własnie z płaszczem (w piwnicy piec + rury na górę do ogrzania 2 pomieszczeń (łącznie jakieś 30m + łazienka). Chyba był 10k. Spróbuje sobie przypomieć i napisze.
  • Odpowiedz
@adamtkd: Wiesz co, jak tylko na 2 sezony to policz sobie, czy będzie ci się opłacało kupować piecyk i robić całą instalację do tego. Ze 3 grzejniki elektryczne wyjdą nie więcej jak 500zł, a zaoszczędzoną kasę będziesz mógł przeznaczyć na prąd. Do tego nie musisz latać z wunglem i jest po prostu wygodniej.
Weź pod uwagę, że tego rodzaju piecyki bardzo niewydajnie spalają paliwo i kopcą na potęgę.
Ewentualnie może coś
  • Odpowiedz
@LatajacaMaczeta: Nie mam niestety. W tym momencie mam piecyk gazowy plus grzejnik elektryczny konwektorowy 2000W, ale to jest zdecydowanie za mało. Wydaje mi się że nawet jakbym miał 3 takie grzejniki to by nie wystarczyło.
  • Odpowiedz
@adamtkd: No tak mówię, bo 10kW to wystarczy mi do ogrzania domu 200m2 przy -20 stopniach na polu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co prawda dom docieplony, nowe okna, ale w porównaniu z nowymi domami żadna rewelacja.

Jak masz tam siedzieć tylko 2 sezony, to nie bawiłbym się w robienie instalacji, grzejników itp, tylko to co masz teraz wrzuciłbym do ogrzewania tego mniejszego pomieszczenia, a do tego dużego
  • Odpowiedz