Wpis z mikrobloga

@Saper86: panie! ten parnis jest lepiej wykonany niż ta podróba patka. Do tego mechanizm to unitas, tyle że produkowany przez chinoli (skończyła się ochrona patentowa więc to nawet legalne). Sa też parnisy automatyczne (np popularny parnis portugeese) i te polecam-mechanizm ST25 to sprawdzona konstrukcja o budowie modułowej-też nie do zajechania i bardzo dokładna.
@rafti77: yyy nie porównuj jakiegoś taniego DG (bo to jest na filmiku) pakowanego do wszystkich tanich podrób do Asian Unitasa czy ST25. Asian unitas jest tak samo dokłądny jak normalny Unitas-to przecież nieskomplikowany mechanizm o ręcznym naciągu a chinole mają dokładnie skopiowane linie produkcyjne (właściwie to oryginalne maszyny po przejętych szwajcarskich markach zegarkowych). A ST25 z kolei do bardzo dobry automat z dokręcaniem o konstrukcji modułowej-możesz mu całkowice odłączyć moduł automatu
@thewickerman88: Dlatego właśnie odradzam @saper86 tą podróbę patka. Po pierwsze nie wiadomo co tam dokładnie w środku siedzi, po drugie odrzucają mnie te napisy swiss made i ten udawany tuorbillon. Lepiej tak jak piszesz kupić chińczyka na unitasie-seagullu z dumnym logo parnisa niż coś takiego. Wiadomo, że to też na wzór panerai czy tam innego iwc. Ale wzorowanie się na innych w branży zegarkowej było od zawsze. A parnis robi to
@rafti77: Najpierw chciałem z ali, ale mirki mnie przekonały do polskiego dostawcy, tomsky, trochę drożej, ale masz gwarancję na miejscu i jakąś tam kontrole jakości przed wysyłką. Na plus mogę dodać, że sprzedawca bardzo rzeczowy i jest z nim świetny kontakt.