Wpis z mikrobloga

#konkurs #ksiazki #rozdajo

Mirki, czadowe wydawnictwo jakim jest Novae Res znalazło na magazynie jeszcze 5 egzemplarzy "Odmiany przez przypadki", którą daję w wersji online W TYM WYKOPIE - i chcą je Wam dać. Też #zadarmo.

Więc #konkurs, bo komu niby komu dać te książki, skoro wiele osób chce?:)

Zadanie:napiszcie, jaki pisarz s-f jest najlepszy i podajcie powody, dlaczego - używając tylko słów na literę, od której zaczyna się nazwisko tego pisarza.

Do wygrania ofc "Odmiana przez przypadki" w wersji drukowanej, z elegancką, grubą, śliską okładką i wżurkowatą zawartością.

Odpowiedzi na mirko tagujcie jako #wzurki
  • 22
  • Odpowiedz
@ZielonyBeret: mam trzech speców od sf :

Orson Scott Card, bo jego książki to :
- czasopochłaniacze
- cholerniedobreksiążki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- cudowne powieści
- c-c-c-c-combo breaker ( )

Harry Harrison, bo :
- huncwot z niego
- heroiczny charakter
- humanoidalne postacie

Terry Pratchet :
- przesympatyczny gość
- przystępnie napisane
- prowokacji brak
- powszechnie dostępne
- porusza
  • Odpowiedz
@ZielonyBeret: Moim ulubionym, i najlepszym pisarzem s-f jest Stanisław Lem, ponieważ:
-lubił go mój tata
-lekarstwem na nudę jest


-lekturą zostały Bajki robotów
- "lampa lava" (żywy ocean z Solaris)


-lubił wyprawy w kosmos


- lubił żartować z otaczającej go rzeczywistości i ludzi(w jego książkach czuć dystans i satyrę świata i zachowań ludzkich, a czasem także przesmiewa niedoskonałości ludzkie)


Nie potrafię tak. :(
  • Odpowiedz
@ZielonyBeret: Uwaga! Komentarz zawiera śladowe ilości sensu. Lekko podwyższyłem sobie poziom trudności ;)


Jacek Dukaj

Dlaczego Dukaja doceniają dopiero dorośli? Dukaj dużo, dogłębnie, dokładnie, doprawdy doskonale dzieła doprawia. Dlatego dobrze Dukaja dyktować.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stanisław Lem

Laik i laluś lubią lesbijskie, lubieżne lafiryndy w latrynach, lecz lepiej lansować Lema. Leonardo latający lateksowym lelkiem? Lem lepszy! Lewis lakonicznie leje lód, letarg lekki losem, lecz Lem lewituje, a leniwe lato lekko lśni w lessowym
  • Odpowiedz
@jombsik: Nie poddawaj się :D Pierwsze zdanie pokazuje potencjał.
Mi ułożenie Dukaja zajęło ~5 minut, Lema duuużo dłużej, a i tak nie ma większego sensu (im więcej to czytam, tym mniej sensu w tym widzę).
  • Odpowiedz
@ZielonyBeret: Frederik Pohl
Przytoczę Państwu pewną przypowieść. Pewnego popołudnia Pan Piotr, poniekąd pierdoła, przymocował półkę. Półka przymocowana prawie poprawnie. Poukładał Pan Piotr powieści Pohl'a. Pierwsza przeczytana powieść przypomniała Panu Piotrowi portugalskie poranki. Papieros, pesto, piękne panie. Popłynęły płaczu potoki. Pan Piotr powrócił po powieść piątą. Położył powieść ponad półkę, powoli przecierając płynące płaczu potoki. Piąta powieść przypomniała Panu Piotrowi przepiękne Portugalki. Płaczu potoki przeogromne. Piotr pamięta portugalskie panienki. Pamiętać powinien! Przecudne
  • Odpowiedz
@ZielonyBeret: skoro tylu chętnych to może i ja się przyłączę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zacznę od Pilipiuka(niekoniecznie sci-fi, choć trochę w temacie pisze, ale stanowczo mój ulubiony pisarz)

Polecam poczytać Pilipiuka. Powieści pisarza porwą prawdziwego poszukiwacza pierwszorzędnych postaci, przewybornych plenerów, ponadto pozwolą przeżyć prawdziwie prześmieszne przygody. Przygotowany pisarz potrafi pobudzić prawdziwego pasjonata, podsycić pasję - Pilipiuk przeto potrafi. Prawdę powiedziawszy porywające powieści Pilipiuka pochłaniają permanentnie! Ponadto proza
  • Odpowiedz
@ZielonyBeret - może niekoniecznie wpasowałem się w ramy konkursu, ale co mi tam. Liczę na łaskawość.

Leningradzkie Lemury

Losowość lotu lewitującego Lechosława Lotki litowała Litwina.
- Lądować! - legło. - Latanie lataniem, lecz lotnik... lunatykuje?! - lał Litwin.
- Letni los... - lepił laicko Lechosław, lądując.
- Lulałeś! Leczenie lodem! Lizanie leżąc! Likwidacja!
- Lecz...
- Lot lunatyka... Leń...! Lema lubisz?
(...)
  • Odpowiedz
Dmitrij Głuchowski!
genialnie stworzył i oddał klimat postapokaliptycznego świata;
groza czai się z zakamarków jego powieści i przenika czytelnika do szpiku kości;
godni podziwu są jego bohaterowie którzy próbują przetrwać w tak strasznym świecie
gąszcz splątanych mrocznych korytarzy metra wciąga i uzależnia
tag : #wzurki
  • Odpowiedz
@ZielonyBeret: Andy Weir: Wątek wojownika więzionego w wyniku wrednego wypadku, wyjątkowo wykształconego, wynalazczego, wnikliwego,wyizolowanego wobec wszystkich. Wywarł wielkie wrażenie wspaniałym, wielkim wykreowany wszechświatem. Wiele wnikliwości, wytłumaczenia widzowi wydarzeń. Wielokroć wplata wesoły wątek.


#wzurki
  • Odpowiedz