Wpis z mikrobloga

Bardzo lubie nowe technologie. Przestudiowałem historie różnych projektów i jak rozwijały się na przestrzeni czasu i spróbowałem wyznaczyć pięć głównych faz adopcji Bitcoina przez masy oraz jakie następstwa będą za sobą niosły.

1 Faza Eksperymentalna (2009–2010)

Brak realnej wartości. Hakerzy oraz programiści bawią się kodem źródłowym poznając jego możliwości. Raczej jest to rodzaj ciekawostki.

2 Early Adopters/ innowatorzy(2011–2013)

Zysk wczesnych inwestorów oraz przedsiębiorców zaczyna rosnąć po nagłośnieniu przez media Silk Road. Pierwsza generacja Bitcoinowych firm takich jak giełdy, portfele, systemy płatności zaczynają zdobywać popularność. Pociąg się rozpędza pomimo bardzo słabe zarządzania i marketingu.

3 Faza Venture Capital (2013–do teraz)

World-class VCs started investing in Bitcoin companies and rapid ramp-up is already outpacing the early days of the Internet. VCs poured more than $90 million into Bitcoin-related businesses in 2013 and more than $300 million in 2014 (compared to $250 million invested in Internet-related businesses in 1995).
Światowej klasy fundusze inwestycyjne zaczynają wspierać firmy Bitcoinowe. w 2013 roku zainwestowali ponad 90 milionów dolarów i ponad 300milionów w 2014. Dla porównania w 1995 zainwestowane nieco ponad 250milionów w pierwsze stricte internetowe firmy.

4 Wall Street (2015?)

Inwestorzy instytucjonalni, banki, brokerzy zaczynają pompować swoje fundusze w sieć Bitcoin. Rosnąca cena oraz volumen staje się prawdziwym początkiem masowej adaptacji. Do tego niezbędne będą niestety regulacje prawne dotyczące tej waluty.Kończą się śmieszki i zabawa.

5 Bitcoin staje się ogólnoświatowym standardem (????)

Będzie miało miejsce tylko gdy:
-Firmy dalej będą tworzyły innowacyjne rozwiązania oparte o sieć blockchain i sprawiały, że użytkowanie jest proste oraz intuicyjne dla przeciętnego kowalskiego
-volume znacznie się zwiększy oraz rynek pogłębi się na tyle, żeby więksi gracze mogli zacząć przyjmować BTC jako forma płatności minimalizując dzienne wachania kursu
-świadomość tej technologii będzie większa wraz ze wzrostem liczby aplikacji bazujących na tych rozwiązaniach

Jak myślicie? będziemy mogli za 10 lat pojechać sobie w podróż dookoła świata wyposażeni tylko w telefon z portfelem Bitcoin?

#bitcoin #kryptowaluty | #coinformacje <- super niusy ze świata blockchain
alwayscool - Bardzo lubie nowe technologie. Przestudiowałem historie różnych projektó...

źródło: comment_ISml4drfnMOInNqR8oOX8oMi3RQmBfsy.jpg

Pobierz
  • 14
3 Faza Venture Capital (2013–do teraz)

4 Wall Street (2015?)


@alwayscool: Czyste chciejstwo. Z pewnością fazy te nie tylko nie zaczęły się ale i nie nadejdą nigdy. Fazy te byłyby czystą spekulacją, a biorąc pod uwagę relatywnie niską płynność rynku to poważni inwestorzy (pokroju wspomnianych VC i "wall street") nie wejdą spekulacyjnie w BTC.

O ile faza spekulacji zaistniała to z pewnością nie była to faza spowodowana takimi graczami jak VC.
@MiKeyCo:
Dlaczego? Kwestia regulacji prawnych. DLa przykładu podam ENRON. kto w '90 mógł myśleć o handlu energią elektryczną na giełdzie? Tam gdzie jest duży pieniądz znajdzie się sposób
@MiKeyCo: Już jesteśmy w fazie trzeciej. Co chwila są nowe wiadomości na temat inwestycji milionów dolarów w jakieś bitcoinowe startupy.

Jeśli BTC będzie uznane jako legalny środek płatniczy więksi gracze się nim zainteresują.
@alwayscool: Ja widze w sumie 2 fazy. Pierwsza tą którą podałeś jest ok, druga to raczej - Odkrycie możliwości wyruchania ludzi na hajs za pomocą czystej spekulacyjnej bańki i obiacanek typu waluta przyszłości, upadek fiat. Oczywiscie faza druga może sie powtarzać, tylko nie wiadomo z jakiego poziomu :) może to byc 1k-100k nawet ale może być też 1-10$ ( ͜͡ʖ ͡€) Kurs bitcoina może zostać napompowany wiec
Już jesteśmy w fazie trzeciej. Co chwila są nowe wiadomości na temat inwestycji milionów dolarów w jakieś bitcoinowe startupy.


@alwayscool: Przepraszam, masz rację. Nie doczytałem i uznałem fazę 3 za analogiczną do fazy 4, czyli bliżej niezidentyfikowaną inwestycję w samą walutę a nie startupy krążące wokół cc.

Swoje zdanie dot. fazy 4 podtrzymuję.

Osobiście uważam cc za analogiczną bańkę do bańki dotcomowej. W długim terminie rzeczywiście wiele się ziści, ale nie
@PIetwa: propo baniek spekulacyjnych. Watsapp jest warte 10miliardów dolarów, bitcoin obecnie niecałe 3

@MiKeyCo: coś jest warte tyle ile ludzie są w stanie za to zapłacić, rynek jest na tyle płytki że możliwe są imponujące spekulacje ale jest to nieuniknione i dzięki temu jest spory szum medialny. Gdy dojdzie do masowej adopcji nawet nie będziesz wiedział kiedy używasz btc bo system ten może zastąpić obecne rozwiązania przesyłu wartości.
A jeśli
Inwestorzy instytucjonalni, banki, brokerzy zaczynają pompować swoje fundusze w sieć Bitcoin. Rosnąca cena oraz volumen staje się prawdziwym początkiem masowej adaptacji. Do tego niezbędne będą niestety regulacje prawne dotyczące tej waluty.Kończą się śmieszki i zabawa.


@alwayscool: co masz na myśli jeżeli chodzi o regulacje ? Regulacje to akurat nie będzie takie proste. Bitcoin uregulowany to już nie będzie Bitcoin. Jak to sobie wyobrażasz ktoś narzuci jak, kiedy i gdzie będziesz
@pawlo74:
Doskonale zdaje sobie tego sprawę, że istotą BTC jest wolność. Jednak szczerze wątpie, że którekolwiek państwo dobrowolnie zrezygnuje z opodatkowania firm posługujących się tą walutą bo nie będą niz z tego mieli i stracą potencjalne przychody gdy by rozliczane były w walucie FIAT.
Nie najgoszym pomysłem jest BitLicence jesli piecze nad tym sprawowały by osoby szanowane w środowisku i zaufane. Myślę, że jeden zarejestrowany adres BTC do danej firmy troche
@alwayscool: ale załóżmy, że ja mam firmę bitcoinową w Nowym Yorku. Dlaczego ja mam płacić i zostać w Nowym Yorku ? Ja mam kasę i do wyboru cały świat. Wybieram np. Panamę, gdzie jak wiadomo regulacje są bardzo korzystne. Co mnie powstrzyma ?

Akurat BitLicence to porażka. Nie wiem co miało znaczyć, że możesz zapłacić za mandat akurat w Nowym Yorku jako pierwszym. Może właśnie zdali sobie sprawę z tego, że