Wpis z mikrobloga

Zjeżdżam z moim #rozowypasek z autostrady- ciach! pan z suszarką mi macha lizakiem:
-94km/h przy dozwolonej prędkości- 70km/h, aż Pani obok się śmieje z Pana, że tak szybko.
-śmiejemy się, bo właśnie rozmawialiśmy o wydatkach
-no to będzie nowy, dokumenty proszę.

Wysiadam z auta i otwieram bagażnik bo dokumenty w plecaku, żeby dopchać się do portfela, który jest na dnie wyciągam 3 książki, policjant się śmieje:
-"Grę o tron" z żoną oglądamy
-No to polecam książkę, też dobra.
-Niech Pan podejdzie do Nas do samochodu.
-Skąd Pan jedzie?
-Z Krakowa do Mielca
-Pracujecie... Studiujecie...
-Zgadł Pan w obu przypadkach
-A jakie studia?
-Ja grafikę a dziewczyna ekonomię.
-A coś Ty taki wścibski?- odzywa się drugi policjant
-To za tą wścibskość może rabacik?- Pytam z nadzieją w głosie.
-Pan tez uważa, że jestem wścibski? Powinien Pan dostać 200zł, mogę zejść do stóweczki.
-Jak Pan będzie czytał "Grę o tron" to Pan wspomni jak dał tylko upomnienie jednemu typowi;)
-Proszę wracać do samochodu, zaraz tam do Pana podejdę

Mijają dwie minutki
-No niech będzie, o jeden wydatek mniej i proszę jechać spokojniej
-Dziękuję i życzę miłej lektury.

W każdym zawodzie są ludzie, czasem można trafić na takich naprawdę w porządku.

#coolstory #policja #graotron
  • 47
@wi1ek: W sumie jest ich dużo i spokojnie da się nimi dojechać nawet w najdalszy punkt miasta. Niemniej jednak ścieżki asfaltowe mogę Ci wyliczyć na palcach jednej ręki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Colo99: nie będę się sprzeczał, byłem tam może ledwo 2 razy ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy to te ściezki. Zapowiedziałem, że na wiosnę bierzemy ze sobą rowery na dach
@alan11: no tak, jednak jak ktoś przy tym jest to jest mu łatwiej( ͡º ͜ʖ͡º), mogę Ci zrobić dialogi z legendą:
P1- policjant pierwszy, P2- policjant drugi, J- Ja

P1-"Grę o tron" z żoną oglądamy
J-No to polecam książkę, też dobra.
P1-Niech Pan podejdzie do Nas do samochodu.
P1-Skąd Pan jedzie?
J-Z Krakowa do Mielca
P1-Pracujecie... Studiujecie...
J-Zgadł Pan w obu przypadkach
P1-A jakie studia?
J-Ja
@bonaventure: hahaha, bez przesady- taki zdolny to nie jestem, poza tym teraz bym nie siedział na wykopie- na tej uczelni się spędza baaaardzo dużo czasu. Studiowałem (niedawno się odroniłem) na wydziale sztuki UP. Powiedziałem, że studiuję bo studentowi zawsze prędzej umorzą mandat. Po dyplom jeszcze nie byłem więc mogę się jeszcze czuć jak student( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kozak92: zgadzam się, bardziej chodziło mi o to, że to od razu można wyczuć kiedy można sobie z policjantem pożartować. Motyw z "rabacikiem" często jest przeze mnie wykorzystywany, ale zazwyczaj na tego typu żarcik spotykam się z reakcją typowego gbura, pana ulicy. Wtedy wiem, że dalej nie opłaca się podchodzić z uśmiechem i zagadywać, tylko lepiej się przymknąć i czekać na mandat.