Wpis z mikrobloga

Mirki, zbieram propozycje tytułów do Kultowych seriali na kanał youtube/jakbyniepaczec. Chcemy niedługo wrócić z cyklem. Do tej pory były: The Sopranos, Twin Peaks, The Wire, Breaking Bad, Six Feet Under, Lost, The X Files, Sons of Anarchy. W kolejce dużo zostało, ale który na początek? Czekam na sugestie, nie obiecuję, że wybiorę ten najbardziej plusowany, bo to zależy od tego ile zajmie mi przygotowanie scenariusza (np. przypomnienie sobie odcinków itd), ale na pewno wpisze sobie do kolejki. Z góry dzięki za pomoc :-)

EDIT: Zapomniałam dodać "tylko poważne propozycje" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oraz że Moda na sukces jednak nie, bo nie nadrobię tylu odcinków w 2 dni :D

#jakbyniepaczec #seriale #kultura #rozrywka
  • 82
@kajaszafranska: starsze odcinki mogą Ci posłużyć za tło, tak aby to się składało w logiczną całość a skupić się na nowej kontynuacji. tak żeby w odcinku ogarnąć całą historię wszystkich doctorow i najciekawsze apspekty i historie odcinkowe więc imo nie musisz oglądać wszystkich starszych, gdzieś pod moim wpisem ktoś zarzucał odcinkami 'must watch' z classica. chyba że mnie whovianie zlinczuja za takie zdanie :))
@n0rex: coś podobnego widziałem albo nawet i to. o takie coś mi chodzilo. dużo odcinków jest miernych i nic nie wnoszacych dużo zaś koniecznych dla ogarnięcia uniwersum
@kajaszafranska: Powinnaś na początku zdefiniować i zastanowić się dobrze nad tym, czym jest kultowość, bo jak dla mnie, to z tej listy jedynie Twin Peaks i The X Files mogą pretendować do tego miana. Lista wygląda raczej, jak lista najlepszych i najgłośniejszych seriali w historii telewizji, niż lista najbardziej kultowych seriali. Kultowość nie zawsze idzie w parze z popularnością, czy też jakością produkcji. Często dotyczy ona małych, specyficznych grup ludzi, którzy
@kajaszafranska: Chuck! Niewiele seriali stało tyle razy na granicy kasacji, a jeszcze mniej wypracowało sobie tak oddanych fanów, którzy za każdym razem ratowaliby go z opresji (wystarczy wspomnieć te kilometrowe wycieczki do Subweya). Dodatkowo to świetny miszmasz gatunkowy i naprawdę obfita kopalnia odniesień do popkultury.