Wpis z mikrobloga

Moja rodzina to fanatycy kawy...

Napisalem bratu ze ide espresso wypic.
Odpowiedzial:
"tylko mocno zmielona kawa (najlepiej kolo 8,8) do tego macinatura espresso, musisz miec rowny strumien o srednicy 2 mm a espresso to conajmniej 10 - 15 sekund zaparzania. Wtedy bedzie dobra kawa."

Kiedys, odwiedzajac Polske pojechalem do kawiarni mojej siostry, zamowilem podwojne espresso i poslodzilem x2. To barista pobiegl do biura podkablowac ze kawe slodze :D w domu opieprz ze co ja wyprawiam.
Cyrk #!$%@? :D

#truestory #heheszki #coolstory #kawa
  • 7
@hazadSK: Nie no, spoko, każdy pije jak lubi. Tylko zastanawiam się po co zamawiać espresso (które powinno być gęste, czarne i gorzkie) i dodawać do niego cukier :) Nie lepiej po prostu wziąć normalną kawę?

@cheatero: kawa tylko... na miliard różnych sposobów. Można czarną i gorzką, ale różne macchiato czy wynalazki z syropami orzechowymi też są dobre. Kawa (espresso :P) jest świetną bazą do wielu napojów.
via Android
  • 0
@m_bielawski: Polecam, jesli bedziesz mial okazje zaopatrzyc się w mieszanki ziaren, ktorych hodowla od poczatku polega na nadaniu kawie aromatu np. Wanilii, kokosa etc. Aromat delikatniejszy, ale wowczas pole do popisu w kwestii przyzadzania zwieksza o wiele.