Wpis z mikrobloga

293 - 1 = 292

"Metro 2033"
Dmitry Glukhovsky
fantastyka
7/10

Tę książkę chyba zna każdy. Zachęcona częstymi wpisami postanowiłam również się z nią zapoznać. Sama nie wiem, co napisać, mam mieszane uczucia. Generalnie książka mi się podobała i czytałam ją z przyjemnością. Klimat był dobry, przedstawiony świat ciekawy. Irytowały mnie nieco te szczęśliwe wyjścia ze wszystkich opałów. Rozumiecie - jakoś za dużo miał tego farta. Kiedy zbliżałam się do końca zakładałam inne zakończenie. To książkowe było zaskoczeniem, chociaż zauważam tu lekką nieścisłość a propos Czarnych. Chociaż może to wynikać z nieuważnego czytania. Przesłanie przypadło mi do gustu.

Dobry pomysł z mapką, ale mogli ją w lepszym miejscu wstawić.

#bookmeter
Pobierz Jainapl - 293 - 1 = 292

"Metro 2033"
Dmitry Glukhovsky
fantastyka
7/10

Tę ks...
źródło: comment_hn36GPmqNPGpKkRtKHHX8NK0uVH3BD3D.jpg
  • 7
@Jainapl: Fakt, mapka wciśnięta w środku książki to zły pomysł, mogliby ją na końcu samym dać.
Od razu też mówię że jeśli masz zamiar przeczytać Metro 2034 to nie nastawiaj się na to że będzie lepsza, wiele osób może potwierdzić że nie dorównuje poprzedniczce.
@Jainapl: właśnie czytam, jestem już prawie przy końcówce (kindle mówi, że zostało mi 20% książki) i też generalnie mam nieco mieszane uczucia po tych wszystkich zachwytach, które do mnie docierały - ot dobre, klimatyczne czytadło, ale czy pozycja aż tak kultowa... Te wszystkie szczęśliwe zbiegi okoliczności również mnie trochę irytują ;)
@yagna: kurcze, nawet podpisany jest spoiler ( ͡° ʖ̯ ͡°) klikanie w nie w wątkach o ksiażkach i filmach jest ryzykowne;) ale raczej za dużo nie popsułem, warto przeczytać tak czy siak;)
@yagna: Nie ma to jak klikanie spojlerów w wątkach o książkach, które się czyta. Ostatnio też pod moim wpisem ktoś sobie tak załatwił książkę. ;) Z zaskoczenia nici, ale i tak warto dokończyć. Choćby dla przesłania.
@KBR_: Całkiem możliwe, ale zanim się tego dowiadujemy to można w niektórych sytuacjach mieć już przesyt i się tym ciut denerwować.
@testuje_wykop: @Turbowin: Wiem, wiem. Do Metra 2034 nawet nie podchodzę.