Wpis z mikrobloga

Mirki, programiści na etacie. Ile z 8h w pracy piszecie kod, lub nad nim pracujecie i ile się #!$%@?? Wiadomo, że nikt nie stuka kodu bite 8h, bo to wymaga dużego wysiłku intelektualnego, trzeba się odciąć czasem, robić przerwy. Ile suma waszych przerw wynosi?
Poważne pytanie, chcę jak najwięcej poważnych odpowiedzi. Dziękuję
#programowanie
  • 18
@xyz_: chodzilo mi o to ze przekroj ludzi, firmy, zlecen jest tak ogromny ze sa ludzie co 12h dziennie siedza i wypalaja sie po roku i sa tacy co siedza 30minut i zgarniaja 15k

wiec to co otrzymasz jako odpowiedzi nie pozwola Ci na prawdziwe podejscie do tematu
@xyz_: Ja korzystam z aplikacji DeskTime która mierzy mi czas gdy jestem aktywny w danej aplikacji i na VisualStudio przypada około 35% czasu, ale to wcale nie znaczy ze sie #!$%@? przez pozostałe 65% bo w reszcie czasu mamy jeszcze gapienie się na PowerShella z deployem albo czekanie aż sajt sie załaduje, czy googlanie co daje kolejne 35%, resztę spędzam na obiedzie albo na mirko :)
@xyz_: Zależy od dnia i od złożoności problemu nad którym pracuję. Są dni, że napiszę 15, 20 linii kodu, reszta to szukanie informacji, analizowanie istniejących rozwiązań, są dni, że na pisanie kodu przypada 6,5-7h.
@noelo_cohelo: 100% - 35% - 35% = 30 %
w tych 30% to w sumie nie samo mirko i oboiad bo też jakieś spotkania, pomoc kolegom, toaleta, zalewanie yerbamate, #!$%@? glupot itd.
Oczywiście to są średnie bo zdarzają sie dni gdzie 90% czasu mam odpalone VS a #!$%@? taki że nie ma kiedy taczki załadować.
@bazingaxl: bazinga, sorki, że spamuję w temacie, ale stary albo Ty masz jakieś kompleksy, albo jesteś trolem. Ciągle wkładasz zarobki w każdy możliwy temat z tagu programowanie. Szkoda, że nie idzie za tym w parze wartościowa pomoc. Naprawdę mało zarabiasz? Pieniądze nie są najważniejsze, nie daj się oszukać. Wartości takie jak miłość, rodzina, przyjaźń, pasja są Ci obce? Pozdrawiam i bez urazy.
@xyz_: Ogólnie, wielu specjalistów już liczyło i wszystkim wychodzi mniej więcej to samo, że mniej więcej 6 godzin z 8 godzinnej dniówki można być produktywnym. Także to taka górna granica, na co dzień, ale wiadomo, że zdarzają się wyjątki.

A z tych 6 godzin to prawie nigdy nie koduje się 100% czasu. Sporo czasu zajmuje projektowanie, dobór struktur danych, różnej maści spotkania, code review, dbanie o tickety, dokumentacja, pisanie jakichś raportów