Wpis z mikrobloga

"8 czerwca 1954 roku odnaleziono ciało Turinga, który zmarł dzień wcześniej. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było zatrucie cyjankiem. Śledczy stwierdzili natomiast, że matematyk popełnił samobójstwo. Obok lezącego w łóżku ciała znaleziono nadjedzone jabłko. Potocznie przyjmowana wersja mówi, iż Turing pokrył owoc trucizną, by umrzeć po odgryzieniu jego części. Jabłka nie poddano jednak testom laboratoryjnym. Do owego jabłka ma podobno nawiązywać nazwa i logo firmy Apple."
Mirki czy ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć? Przeczytałem podczas lektury o Alanie Turingu.
#apple #ciekawostki #technologia #historia
  • 16
@zugygoni: za wiki:

The logo of Apple Computer is often erroneously referred to as a tribute to Alan Turing, with the bite mark a reference to his death. Both the designer of the logo and the company deny that there is any homage to Turing in the design of the logo. Stephen Fry has recounted asking Steve Jobs whether the design was intentional, saying that Jobs' response was, "God, we wish
@zugygoni: Ja mam takie pytanko odnośnie Gates'a, mianowicie: kiedyś pamiętam był motyw o tym że ma on córkę i wychowuje ją sam po stracie żony a na wiki nie ma o tym słowa tylko to że jest żonaty i prowadzą fundację o której można zrobić osobny wpis bo takie wałki tam odchodzą, chodzi mi o to czy sobie to uroiłem bądź faktycznie był motyw z tą poprzednią żoną a na wiki
@zugygoni:
Nie. Nie ma nic wspolnego z Turingiem. Rob Janoff zaprojektowal te logo i kompletnie nie wiedzial o Turingu. Wspomina nawet o tym w wywiadzie

Turing the famous supposed father of computer science who committed suicide in the early 50's was british and was accused of being homosexual, which he was. He was facing a jail sentence so he committed suicide to avoid all that. So, I heard one of the