Wpis z mikrobloga

@kha_zix: Jak nie masz zamiaru wymieniać laptopa na nowszy, to weź klasyczny, byle porządny dysk. Mogę się założyć, że mój laptop, mimo nie najwyższych parametrów (i3, 8GB) działa lepiej niż bardziej wypasione, ale zaśmiecone pecety. Czysta instalka Win 8.1 Pro. Dbanie o porządek przy pomocy Tune UP Utilities (tryb optymalizacji "turbo"). I wszystko działa jak należy.
@kha_zix: Ogólnie przepowiem Ci jako użytkownik dwóch enterprise ssd (wytargane z macierzy della).
Mam Chipset B75 i powiem Ci, że straszna lipa bo dwa SSD saturują mi w 100% SATA3.

Więc wydasz kupę hajsu a tak naprawdę wydajność 250MB/s max. Oczywiście na random read będziesz miał response time ~1ms i to się liczy ale ze 120 dużo nie zrobisz sam zaraz targałem 240GB.

Więc tak SSD zawsze odświeży Ci komputer uruchamianie
@kha_zix: ja 2 miesiące temu kupiłem dysk ssd 120gb za 200 zł do 4 letniego laptopa oraz obudowę na stary dysk 2,5 cala za 30 zł. Mam wrażenie że kupiłem nowy komputer i zyskałem dysk zewnętrzny niskim kosztem. Myślę, że inwestując stosunkowo niedużo kasy będę mógł spokojnie korzystać z tego lapka komfortowo przez kolejne 2-3 lata.