Wpis z mikrobloga

@phoe: mój kierunek nie jest nastawiony na informatykę. Mam mnóstwo innych zaliczeń z ważniejszych przedmiotów i nie mam na to czasu po prostu...
  • Odpowiedz
@kicjow: przykre, ale życiowe.
na #uj wykładowca ma prawo wziąć Cię na przepytkę z dowolnego zadania, pokazać dowolną linijkę kodu i spytać co to robi/miało robić. jak nie pisałeś kodu sam to nie masz szans odpowiedzieć, i wtedy dostajesz punkty, ale na minusie.

przynajmniej nie dawaj tak oczywistych zrzynek wykładowcom i/lub zrób to z pomocą: siądź do zadania z kimkolwiek z jakiegoś koła naukowego, kto ma pojęcie o podstawach algorytmiki i
  • Odpowiedz
@kicjow: sesja się zbliża, nie dziw się. :P z zaliczeniem po prostu idź do wykładowcy i powiedz, że nie dajesz rady - to rozwiązuje mnóstwo problemów. poproś o możliwość zaliczenia w późniejszym terminie i pisania egzaminu w sesji poprawkowej. nie takie cyrki się robiło i robi na studiach.
  • Odpowiedz
@kicjow: najpierw pójdź i sprawdź na własnej skórze, potem będziesz uogólniał. exp zdobyty w ten sposób jest naprawdę bezcenny .
  • Odpowiedz
@Aysorth: wiesz może jak dodać do programu, żeby zapisywał wyniki do pliku txt? Wiem, że coś z assign i rewrite chyba ale nie wiem jak użyć.
  • Odpowiedz
@kicjow:
var plik: text;
s:string;
Begin
assign(plik, 'C:\plik.txt');
reset(plik);{open for read existing file}
repeat
read(plik,s);{read line from file}
until eof(plik);
repeat until keypressed;
end.
  • Odpowiedz