Wpis z mikrobloga

Mirki, jak mnie #!$%@?ą polscy kierowcy na autostradzie!

Tak, wiem, nic odkrywczego to nie jest bo #januszekierownicy to popularne zjawisko. Z góry mówię, że nie jestem zawalidrogą, ale jeżdże przepisowo po autostradzie. Rzadko mi się zdarza przekroczyć 140 km/h.

Te migające drogowymi i siedzące na zderzaku #!$%@? doprowadzają mnie do szału. Jedzie taki ksenonowy rycerz herbu lewego pasa i mruga gdy ja wyprzedzam tira. I co mam zrobić januszku? Wystartować niczym rakieta Saturn V w przestrzeń kosmiczną? Poczekaj nerwusie aż wyprzedzę i sobie pojedziesz szybciej niż ja. Ale od tego chamskiego poganiania gorsze jest to siedzenie na zderzaku. Nosz #!$%@? 50 cm od zderzaka jedzie taki przy prędkości 140 km/h. Niech no się teraz coś stanie przed nami, co będzie wymagało ostrego hamowania. Karambol gwarantowany. I widzę czasem tych debili w leasingowych furach jak mnie wyprzedzają dwa razy bo po drodze na stację zjeżdżają. Firmowy samochód heheheh firmowe paliwo hehehehe. Ciągniesz malina! I nie nie mam bólu dupy bo mnie nie stać na jazdę z pedałem w podłodze i nie mam auta co wyciąga 250 km/h. Jedyne czego chce to bezpiecznie dojechać z pkt A do pkt B bo codziennie robię 250 km. I jadą te leasingowe kawalkady Insignii, Passatów i Octavii z rejestracjami WIxxxxx, po 10 samochodów siedzących sobie na zderzaku. Mój kolega z Hiszpanii gdy go wiozłem z lotniska, był przerażony, bo nawet u niego, przy tamtym temperamencie się tak nie #!$%@?. O wyprzedzaniu prawym pasem nie wspominam bo za to powinni odbierać prawko.

A najgorsze jest, że taki pojedzie do Niemiec, wróci i wszystkim opowiada "Pacz Grażyna, w tych Niemczech to się super jeździ, kultura, szerokie i równe drogi" No to #!$%@? zacznij jeździć tak jak Niemcy i już będzie miło i bezpiecznie.

#januszekierownicy #polskiedrogi #motoryzacja #gorzkiezale #oswiadczenie
  • 172
@alvaro1989: co do spotykania sie w korku na końcu - jeżeli szybsza jazda daje mi większa przyjemność, a do korka dojadę tak i tak, to czemu mam sobie tę przyjemność odbierać? Krytykujecie tu juz po prostu osoby jeżdżące szybko :D Lubie jeździć więcej niż 160, nic sobie tym nie udowadniam ani tez nie siadam nikomu na dupie. Nie każdy musi jeździć oszczędnie, każdy ma inne preferencje. Powtarzam - tak czy inaczej
@SwiniaczXXX: ty jedziesz 90-140 swoim mercedesem bo zalezy ci na komforcie, ktos inny jedzie 140-200 bo zalezy mu na czasie. Nikt nie jedzie ci na dupie dlatego, ze chce cie zepchnac z drogi, tylko kiedy ty wyprzedzasz tira przy 120 to ktos z tylu jadac 200 puszcza gaz zeby nie hamowac i dogania cie przy 160. Jak ktos jedzie na tyle szybko by jechac ci "na dupie" przez kilka sekund to
O wyprzedzaniu prawym pasem nie wspominam bo za to powinni odbierać prawko.


@alvaro1989: Ale nie mogą, bo przepisy na to pozwalają.
I czasem nie da się inaczej. Wyobraź sobie panią jadącą autostradą w swoim rozdzinnym SUVie, lewym pasem z oszołamiającą prędkością 70km/h (dozwolona na tym odcinku to 110km/h). I co, nie wyprzedzisz takiej prawym pasem?
@alvaro1989: na autostradzie to jeszcze można zjechać z lewego pasa a co zrobić, jak taki koleś jedzie na zderzaku na normalnej drodze. Moja metoda to zwolnienie do 40km/h aż gość zrozumie, że ma zostawić odstęp. Ostatnio jak tak zrobiłem (oczywiście nie gwałtownie, żeby mi się w zadek nie wbił) to gość długimi świecił i dalej jechał 30cm za mną. Jak żyć!?
@chanequa: Nie, moja droga. Krytykujemy najeżdżających na zderzak, błyskających światłami, leasingowych #!$%@?ów, a nie kulturalnych ludzi, którzy lubią sobie depnąć. Nie wiem skąd te wnioski, że chodzi tylko o prędkość. A jedź sobie i 400 km/h Veyronem, tylko uszanuj to, a widzę że to robisz, fakt, że nie każdy ma Veyrona.

@wypokowyProgramista: Ale jakie czekanie kilku sekund? Ja nie zajeżdżam im drogi w ostatniech chwili tylko oni już do mnie
@wypokowyProgramista: Przeinaczasz fakty. Po 1. nie moim Mercedesem, na razie mnie nie stać ;p Po 2. Nie wbijam na lewy jak jest zajęty i widzę to w lusterku, nie zmuszam nikogo do hamowania ale czasem kogoś nie widać w małym lusterku ale tak #!$%@?, że za chwile jest na mojej dupie i mruga, trąbi, wrzeszczy. Po 3. Nie wyprzedzam 120 km/h w momencie wyprzedzania na autostradzie mam na liczniku ponad 140km/h
@SwiniaczXXX: Nie wiem z jaka predkoscia trzeba jechac, zeby dogonic kogos jadacego >140 tak, zeby ten nie widzial cie w lusterku.
@maew: dobra rada ;) nastepnym razem sam sprobuj zachamowac jadac 140 jak ktos jedzie za toba zderzak w zderzak. Jezeli bedziesz w stanie, napisz ze szpitala ile ofiar smiertelnych.
Polecam wtedy test klocków hamulcowych i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze


@RRybak: szkoda zdrowia. Ja albo olewam idiotów, albo - jeśli mnie wyjątkowo wkurzą - robię to o co mnie prosi taki miszcz prostej czyli ułatwiam mu manewr wyprzedzania. Ponieważ nie mam ochoty przekraczać prędkości, to odpuszczam gaz, powoli zwalniam i gdy już jestem jakieś 7-8m za tylnym zderzakiem wyprzedzanego TIRa - zjeżdżam za niego.

Najbardziej mnie rozwala jak
Krytykujecie tu juz po prostu osoby jeżdżące szybko


@chanequa: nie, krytykujemy chamów którym wszyscy mają zjechać z drogi BO TAK oraz niedorobionych debili którzy przy 140+ km/h siedzą poprzednikowi na zderzaku.
@alvaro1989: taki protip: jak ktoś wyprzedza Cię z prawej strony to znaczy, że jedziesz złym pasem.

Wcale nie twierdzę, że nie masz racji bo mnie też #!$%@? jak ktoś mi siedzi na zderzaku i to nie tylko na autostradzie ale zawsze. Po prostu sam nie raz jadę autostradą i muszę gwałtownie hamować bo jakiś bałwan zaczyna wyprzedzać jadąc 105 gościa który jedzie 100. Wieczny hejt na ludzi jadących cały czas lewym
niedorobionych debili którzy przy 140+ km/h siedzą poprzednikowi na zderzaku.

Maly disclaimer: ja nikomu nie siedze na dupie. Jak widze, ze ktos wyprzeda to zdejmuje noge z gazu.
@siabadabada: @SwiniaczXXX: @maew: macie tutaj panowie dyskusje z wyliczeniami. gdzies tak w polowie komentarzy sie zaczyna:

http://www.wykop.pl/wpis/10374844/nic-mnie-bardziej-nie-#!$%@?-na-autostradzie-od-t/

Jezeli zaczynasz wyprzedzac ciezarowke 100m wczesniej i jedziesz 150km/h a ciezarowka 100km/h to przejechanie 150m względem niej (akurat zeby bezpiecznie wyprzedzic i wrocic na prawy pas) zajmuje ci niecale 11 sekund. (przy czym ponad 7s minie zanim dojedziesz do tylu ciezarowki a to bardzo duzo = wyjezdzasz na lewy pas za wczesnie