Wpis z mikrobloga

Otrzymałem dzisiaj paczkę od myfriendów, szybko się uwinęli bo od zamówienia minęło dokładnie 8 dni :D Wkraczam w świat AVR. Jeden transreceiver będzie podpięty do #raspberrypi (Które aktualnie służy jako sterownik akwarii) a kolejny wraz z #atmega zostanie wyrzucony na zewnątrz domu w celu pomiaru temperatury i sterowania oświetleniem :D

Nadal czekam na przejściówkę HDMI -> DVI którą zamówiłem wcześniej :P #skewdiy
Pobierz
źródło: comment_aZ5C3bLX55W0LruYf5k4ekLixAXXvRQU.jpg
  • 14
AVR


@skew: Ile żeś zapłacił za cały zestaw?
Bawiłeś się już tymi transcieverami? Zakupiłem kiedyś 2sztunie :) ale jakoś sił nie mam, żeby to uruchomić. (Nie chce mi się jechać z dokumentacji a biblioteki jakie znalazłem i przykłady rozkładały mnie na łopatki..... :) heh
@xerxes931: 2.4Ghz :)
@piastun: Bawiłem się tylko 700Mhz ale nie ma żadnych dobrych bibliotek, dlatego kupiłem 2.4Ghz gdzie jest RadioHead, ale jeszcze ich nie ruszałem :) Zapłaciłem około 100zł, ale większość tej ceny to atmegi i ekran.
@zwierzak2003: Dokładnie, nie spodziewałem się :)
@pret0rian8: W C, i tak mając arduino zaczynałem większość pisać w czystym C więc myślę że z przerzuceniem się nie będzie problemu :) Tak wiem
@skew: Jaką funkcjonalność ma Twoje raspberry jako sterownik akwarium? Popełniłem coś takiego na Arduino i ma:
- wyświetlacz z podświetleniem zależnym od natężenia światła
- zegarek
- kontrolę temperatury
- sterowanie oświetleniem (dziennym i nocnym, wygaszanie na PWM)
- przypominadła o karmieniu, wymianie wody i czyszczeniu filtra
- w drodze sterowanie napowietrzaczem przez przekaźnik 230V (w celu wyciszenia nocą)
Zastanawiam się, czy coś można jeszcze wymyślić.
@skew: Brawo kumplu! Ciężko znaleść kogoś, kto zaczyna z czystymi AVR'kami*.
Polecam assemblera, według mnie- na początek jest lepszy od C. Te płytki do lutowania sa mega ujowe, uważaj z nimi.

*- w nienawiści do arduino zostałem wychowany
@S0Cool:
- Zegarek
- Kontrola temperatury dla 3 akwarii i pomieszczenia
- Sterowanie grzałkami dla 3 akwarii
- Sterowanie chłodzeniem dla 3 akwarii
- Histereza
- Historia temperatury
- Średnia temperatura poszczególnych akwarii/łącznie dla ostatnich 24h, tygodnia, miesiąca
- Pełny interfejs webowy dostępny z zewnątrz, ale jeszcze nie zabezpieczyłem hasłem ustawień, więc nie podam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Włączanie/wyłączanie światła o zadanej godzinie/stroną www
- Alarmy,