Wpis z mikrobloga

@wuut: Nie no bez przesady. Jak ktoś już chwilę pracuje to by musiał czcionką 6 pisać. Najważniejsze, żeby nie wstawiać niepotrzebnych rzeczy (typu skan certyfikatu szkolenia nalewania LPG....). Ja mam CV na trochę ponad 2 strony.
@wuut: jak kandydatów na stanowisko jest kilkudziesięciu to zapewne tak
ale jak jakaś super posada i tylko 3 osoby są w stanie aplikować, to długość nie gra żadnej roli, ważne ile treści
@ethics: to te umiejętności programistyczne pokaż na jakiejś grafice
i zastanów się czy wszystkie najmniejsze biblioteki, czy co tam w programowaniu się ogarnia, są konieczne do wymienienia...
@padobar: Wszystkie języki, bazy danych, biblioteki, frameworki, doświadczenie, wykształcenie a jeszcze wymagają aby opisać w paru zdaniach projekty w jakich brałem udział. Nawet na 2 stronach to się ledwo mieści. A i pracodawcy jeszcze do mnie dzwonią abym jeszcze dopisał parę rzeczy. Jednemu to 3 razy wysyłałem CV bo chciał wiedzieć wszystko.
@morfis2: @mroz3: @zly_dzien: @biczek: @condik: @WadeWinstonWilson: @padobar: @ethics: Ja też póki co nie mam jakiegoś mega doświadczenia, jestem na drugim roku studiów i piszę CV pod praktyki, nigdzie w swoim zawodzie jeszcze nie pracowałem. Jednak przez przez sam krótki opis swojej osoby, jakieś kluczowe osiągnięcia, edukację, zainteresowania, to zajmuje mi to niecałe dwie strony i zastanawiam się co poucinać.

Pytanie też kolejne, jeżeli CV
@wuut: (cc @padobar, @ethics )
Generalnie nieprawda, ale pewnie zależy na co aplikujesz. Przepracowałem sporo przy rekrutacji w IT, od strony technicznej. Oceniłem może ze 100 CV-ek. Jednostronicowe praktycznie się nie zdarzały -- może tylko na juniorów / stażystów. Choć to było akurat do topowych firm.

2-3 strony to jest norma dla specjalistów w IT, a 4 strony nikogo nie zdziwią. Dla mnie 5-6 to już ździebko za dużo, aczkolwiek
Jednak przez przez sam krótki opis swojej osoby, jakieś kluczowe osiągnięcia, edukację, zainteresowania, to zajmuje mi to niecałe dwie strony i zastanawiam się co poucinać.


@wuut: Zainteresowania - wystarczą ogólniki 3-4 linijki (i to po podziale na punkty), edukacja to w twoim przypadku pewnie szkoła średnia + studia też nie sądzę by mogło to tak dużo zająć. Osiągnięcia - tu warto wpisać te naprawdę ważne, a nie wszystko. Najlepiej było by