Wpis z mikrobloga

Dobrze mirko, rozstrzygnijmy to raz na zawsze. Jako iż mam urodziny mam do was pytanie:

Czy jazda z #uk do #polska bez działającej pompy paliwa na samym #lpg to dobry pomysł czy zły?

Mam opcje jechać dziś do Polski i tanio naprawić auto i wrócić przed moja następną zmianą w środe ;>

#motoryzacja #bmwsorka
  • 37
  • Odpowiedz
@TakiWlasnieJestem: dzisiaj będą już 4 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) do angli jechałem 2x dwoma róznymi samochodami, raczej się nie boję, jedyne co moze byc to śnieg w europie, a ja mam letnie oponki :(
  • Odpowiedz
@sorek: A nie może Ci ktoś tej pompy kurierem wysłać? Nie wysyłam nic do UK, ale to chyba szybko dojdzie... A wymiana pompy w E36 to przecież śmiech na sali, mi by było szkoda tłuc się do Polski i z powrotem tylko po to, no chyba, że i tak jedziesz. Dwa, to wtryski benzyny trochę jednak ucierpią, paść pewnie nie padną, ale mi by było szkoda.
  • Odpowiedz
@anoon13: no niestety, wiem o co chodzi. Pomp to nie wszystko - chodzi o wymiane całego przodu i do tego konserwacje całego auta, troche to tutaj kosztuje - za sam zderzak + wymiana i malowanie £460, w Polsce za £200 mam dobrze zrobione z konserwacją i spawaniem (+ maybe szpachla). Więc jeśli zbieram ludzi i jade za darmo w dwie strony + z faktu urodzin coś tam od dziadków wpadnie (
  • Odpowiedz
@sorek: Jak masz więcej robić przy tym aucie to faktycznie pakuj graty i jedź. Wtryski po jednej trasie zresztą też nie padną, no chyba że któryś tak czy owak by zamierzał to zrobić na dniach. To tylko trasę zaplanuj dokładnie, bo jak Ci gazu padnie to laweta - benzyne Ci mogą w kanistrze przywieźć, na tankowanie gazu na drodze chętnego nie znajdziesz ;p
Przekładanie komputera i wtrysków jest sprawdzone przez ludzi?
  • Odpowiedz
@anoon13: dam rade :D Najchętniej bym zrobił swapa, ale to koszt £1000+ - choć ciekawostka.. Jak znajde dawce to za 850 zrobią mi autko, dawce mogę nawet za 200 znaleźć. W Polsce te koszta to od 5.5k do 7.5k (w serwisie, który sam szuka i przekłada etc.) - więc akurat to mi się bardziej tutaj opłaca zrobić.
  • Odpowiedz
@sorek: Taka ilość kilometrów? Stary zapomnij. Zbyt duże ryzyko jak na wtryskiwacze, które mogą się zatrzeć (zawsze jakoś jak posmaruje benzyna nawet na starcie to jakoś lepiej chodzą) oraz to, że trasę musisz naprawdę dobrze zaplanować z tankowaniem. Robiłem trasę na Chorwację i pomimo sprawnej instalacji zdarzyło się odczuć, że troszkę się zmęczył silnik i chwilowa jazda na benzynie od razu pomagała.
  • Odpowiedz