Wpis z mikrobloga

@Visher: Jeszcze go nie mam. Gdzieś tam wcześniej pisałem, że w ramach akcji z kuponami na dhgate kupiłem silniki i kontrolery do nich tam. a2212 tak się nazywają. Na yt ( o tu: https://www.youtube.com/watch?v=D-eBnXrWJYw ) znalazłem pomiary tego silniczka no tak sobie wyliczyłem, że jeżeli by pobierał średnio 5A jeden z nich. To na takim aku 5000mAh polatałbym 15minut. A planuje zamontować jeszcze gimbal także pewnie i tak krócej. Jeśli się
@peeres: ok, ok, tylko zauważ, że takie akumulatory ważą prawie 400 gram, a to sporo.. w pewnym momencie może się okazać, że zwiększona pojemność akumulatora nie zrekompensuje Ci wytężonej mocy silników. Na samym końcu filmików masz świetny wykres, zaraz go dokładniej dla Ciebie przeanalizuję
@peeres: być może popełniłem błędy w obliczeniach, plus musiałem na podstawie niewielu punktów pomiarowych oszacować wartości pośrednie, nie mniej jednak widać to o co mniej więcej mi chodziło.
Jeżeli Twój dron będzie względnie lekki, to zysk z akumulatora będziesz miał całkiem spory. Natomiast przy sporym obciążeniu, z wykresu wynika, że zysk z większej baterii jest dużo mniejszy, przy 100% obciążeniu liczony w kilkudziesięciu sekundach.
Dobrze żeby ktoś bardziej siedzący w temacie
źródło: comment_CgeP6mBxubQxyPCBJeqYuNUWM7buJUWD.jpg