Wpis z mikrobloga

Coś jest nie tak z podejściem społeczeństwa do wegetarianizmu. Ze zdrowiem tego podejścia. Mój komentarz neutralnie oświadczający, że moja dziewczyna została wegetarianką jest jednym z moich ostatnio najbardziej kontrowersyjnych komentarzy (jeżeli wnioskować po plusach i minusach). Zebrał 81 minusów i 70 plusów (+70 -81).

Oto brzmienie wpisu:

To u nas było odwrotnie. Po roku mieszkania ze mną została wegetarianką.


Był on odpowiedzią na:

@Zenon_Zabawny

Kiedy poznałem swoją obecną żonę, była od 8 lat wegetarianką. Mniej więcej po 8 miesiącach wspólnego mieszkania zaczęła wpieprzać mięso, bo nie była w stanie wytrzymać, widząc, jakie cuda gotuję sobie na obiad.


Czy ja napisałem coś kontrowersyjnego? Nie wydaje mi się. Skłoniło to jednak ponad 150 osób do kliknięcia "-", bądź "+". Myślę, że gdyby wokół wegetarianizmu panował zdrowy klimat liczba plusów i minusów powinna być bliska zeru. Nie napisałem niczego wartego szczególnej uwagi.

#wegetarianizm

wspomniane komentarze
  • 19
@BongoBong: bo wegetarianizm to coś nienaturalnego, jakieś wypaczenie. Rozumiem, że ludzie mogą po prostu nie lubić mięsa i uwielbiać warzywa nie w tym problem. To dorobiona do wegetarianizmu ideologia i emanująca z wegan wyższość jest debilna, przynajmniej dla mnie.
@BongoBong: To bardzo proste.

Wegetarianizm, czy szerzej dieta, jest ważnym wyborem w życiu.
KAŻDA osoba która deklaruje wybór odmienny, podważa tym samym naszą wartość, bo coś w głowie nam podpowiada że nie mogą wszyscy mieć racji...

Ale wegetarianizm to mały pikuś...

Weź napisz tak o np. karmieniu noworodków piersią... Wykopy itp to mały pikuś w porównaniu z forumami dla młodych matek, czy ogólnie dla kobiet. Tam to dopiero shitstormy są.
A
@BongoBong: Bo wykop to zaścianek, na mirko i w komentarzach cebula nieraz wysypuje się tirami, bo żeby się podniecać wegetarianizmem to trzeba być mentalnie w '95, siedzieć w dużym pokoju z mame i tate, na stole łapka na muchy, herbata w szklankach z koszykiem, polsat gra, w mieszkaniu nagotowane ziemniakami i "plackiem". Zaraz wujek #!$%@? złodziej polonezem wjedzie pod samo obejście, a Janusz przestań odjeb się od niego, sam byś zarobił
@rtone: wege nie jestem, ale łap plusy od moich wszystkich nieistniejących multi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@BongoBong: przede wszystkim nie spinałabym się o to, że dostałeś plusy czy minusy. Ja na wykopie jestem bardzo często notorycznie minusowana nawet za napisanie czegoś zupełnie neutralnego, choćby za odpowiedź na pytanie. To jest wypok,