Wpis z mikrobloga

#film #wot #worldoftanks #warthunder #fury #militaria

Jestem po seansie Fury, który podzieliłem sobie na dwa wieczory. Uczucia mam mieszane.

Zaskoczony byłem przedstawieniem okrucieństw wojny w tak dosadny sposób, choć chyba bardziej przedstawieniem amerykańców tak samo bezwględnych dla wroga jak szwabów - nikt sie z nikim zbytnio nie #!$%@?ł, amerykańce nie są armią zbawienia czego oczekiwałem na początku. Zabawa w domek z niemieckimi dziewczynami też skłaniała do refleksji. Ogólnie klimat dość ciężki, mocny - to mi się podobało.

A z perspektywy fana czołgów? ( ͡º ͜ʖ͡º) MIGHT AND MAGIC SHERMAN 4 ( ͡° ͜ʖ ͡°) otoczony dość sporym woalem noob-protectora dzielny amerykański zbiornik parł do przodu - nie kłaniał się kulom z dział ppc, ani tym z Tygrysa.
Troche to się kłóci z tym, że ogólnie Shermany to gówniane były, a na widok Panzerów V i VI czy Jagopanther miękły im lufy każdego kalibru. Pojedynek z Tygrysem w westernowym amerykańskim stylu - troche mi tu brakło większej dramy w tej scenie, większego strachu przed legendą ( Wittmann sam niszczył kolumny po 12 czołgów, a ten miał problem z 4 ). I do końca nie jestem pewny czy starcia małych grup czołgów tak wyglądały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W każdym razie taktyka YOLO czasem się sprawdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Scena końcowa to już całkowite Sci-fi z dobrym niemcem w tle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więcej nie powiem żeby każdy mógł sam ocenić.

Ocene jaką bym dał to tak:

punkt za #!$%@? czołgi! i ogólnie starcia, strzały, wybuchy, trupy - każdego faceta podświadomie to rajcuje, tym bardziej przedstawione w realiach II Wojny.
punkt za ciężki, refleksyjny ( bezlitosny?) momentami klimat
punkt za niezłą grę aktorską
punkt za Tygrysa bo wyglądał całkiem spoko
punkt za ujęcia z wnętrza czołgu, za pracę załogi podczas starć - to się przyjemnie oglądało
i jeszcze jeden punkt za czołgi

mamy 6/10, a co mi się nie podobało:

niezniszczalny Sherman
'lasery' podczas bitew - ci co oglądali to #pdk
przewidywalny scenariusz
dobry niemiec pod koniec #pdk
zniszczony Tiger (,)
scena końcowa i ogólnie końcówka filmu na duży '-'

O wielu rzeczach nie pisałem bo nie chce spojlerować. Na pewno warto to obejrzeć bo każdy lubi czołgi i filmy wojenne - tu mamy film wojenny o czołgach i tak go traktujmy - czego chcieć więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS

Wszedłem w miejsce, w które generalnie nie polecam wchodzić nikomu xD czyli komentarze na filmwebie: wśród domorosłych znawców kinematografii i techniki pancernej pierwszej połowy XX wieku znalazłem jak dla mnie perełkę, z której śmiechłem godnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam do komentarzy i dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kubakabana - #film #wot #worldoftanks #warthunder #fury #militaria

Jestem po seans...

źródło: comment_1YN6Dw9JbD95v2somnt59JaLXYfuv9ob.jpg

Pobierz
  • 85
@kubakabana: Akurat Tygrys powinien RIPnąć po pierwszym strzale Fury, E8 nie miał problemów już z przebijaniem pancerza Tygrysa xD Inna sprawa że załoga Tygrysa w rzeczywistości był strzelała do Fury jako pierwszego, z boku wyraźnie widzieli który Sherman ma długie działo a który nie. Nie bez przyczyny Brytole malowali lufy Firefly'i tak żeby maskować długą lufę.
Inna sprawa że załoga Tygrysa w rzeczywistości był strzelała do Fury jako pierwszego, z boku wyraźnie widzieli który Sherman ma długie działo a który nie.


@Eau-Rouge: dats the point ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na temat laserów: Niemcy w czasie wojny używali zielonych smugaczy, alianci czerwonych/pomarańczowych. I jakkolwiek dziwne by się to wydawało, mniej-więcej tak nocne potyczki wyglądały.


@teh_m: o, tego nie wiedziałem. Mirko uczy codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
E8 nie miał problemów już z przebijaniem pancerza Tygrysa xD


@Eau-Rouge: już #!$%@?ąc od tego - żaden Sherman nigdy królem pola bitew nie był, ani Cromwell, ani T34 - tylko Panzery ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdyby było inaczej wojna by się skończyła z 2 lata wcześniej xD no i gdyby nie Speer to wogóle xD
@kubakabana: Dla mnie to w ogóle pierwszy dobry film od II WŚ od lat, od czasu Pianisty, Polańskiego nie mogę doczekać się innych filmów z ciężkim klimatem, ale Fury mnie nie zawiodło pod tym względem.
się innych filmów z ciężkim klimatem, ale Fury mnie nie zawiodło pod tym względem.


@Aryo: też byłem tym bardzo zaskoczony. to mieszanie scen pozytywnych z negatywnymi w ułamku sekundy - mocna rzecz
Po #!$%@? oni tym Tygrysem na nich jechali.


@SzlachcicPolny: gdzieś wyczytałem, że faktycznie takie były taktyki walki z Tygrysami - na krótkim dystansie z manewrem okrążającym - od frontu i z daleka były bez szans

Przecież jedyny Tygrys stoi w Bovington xD
to raz a dwa ileś set tam elitarnych ss nie może rozwalić unieruchomionego czołgu i załogi przez prawie całą noc.


@Abrakadabror: doczytałem że to nie było Waffen SS czyli te elitarne jednostki tylko jakiś inny twór SS z jakiegoś poboru czy czegoś - stąd brak zorganizowania i ogólna panika
@kubakabana: Ten jedyny Tygrys został wypożyczony do tego filmu z tego co pamiętam.

gdzieś wyczytałem, że faktycznie takie były taktyki walki z Tygrysami - na krótkim dystansie z manewrem okrążającym - od frontu i z daleka były bez szans


Właśnie o tym mówię. Że shermany na niego jechały to spoko. Ale czemu Tygrys jechał na shermany zamiast stać w miejscu i #!$%@?ć je po prostu.
@kubakabana: Fryce na Szermany mawiali "Tommycookers" czyli Gotowacze/Opiekacze Brytoli, bowiem mawiano o nich "Tommies". Z kolei sami alianci zwali M4 "Ronson" od zapalniczek i chyba nie muszę tłumaczyć czemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I potwierdzę to, co wcześniej wspomniano - lasery to smugowe. Kiedy wali się z kaemu w cel oddalony o x metrów fajnie wiedzieć, gdzie się celuje, a celownik w tym wypadku średnio się sprawdzi.
Ale czemu Tygrys jechał na shermany zamiast stać w miejscu i #!$%@?ć je po prostu.


@SzlachcicPolny: Bo to #!$%@? amerkański film i zawsze oni muszą wygrać ( ͡° ʖ̯ ͡°) a że jedyną szansą żeby to starcie wygrać było zrobienie czegoś kretyńskiego przez Tigera to mamy ten wspaniały manewr xD