Wpis z mikrobloga

@Khaine: Czy ja wiem czy tak klasycznie, tu po prostu miałeś 2 duże bloby, na przyszłość musisz pamiętać o zapobieganiu (Rosja i Ottomanie to Twoje największe zmartwienie) lub lepszym zabezpieczeniu się, na przykład przez sojusz z Francją. Mi podczas jednej gry uratowali tyłek przed Turkami, bo chociaż idą długo przez Niemcy to mają tyle wojska i idą takim potokiem, że nawet zergowate kebaby wymiękają
@Castellan_Creed: Ottomanie to ścierwo od połowy gry. A z Francją i Austrią nie mogę się sojuszować, bo bym to dawno zrobił. Za duża odległość, nie chcą ze mną gadać. Brandenburg tylko mi się udało złowić. Teraz muszę powoli zżerać Polskę, co niestety proste nie będzie... Aczkolwiek mam nationalism casus beli, więc powinno jako tako iść.
@Khaine: O widzisz, źle spojrzałem myślałem że Polską grasz a nie Rosją, mój błąd. Co do sytuacji to nie wiem jak bardzo rozciągasz się na wschód, ale podejrzewam, że motzno, więc nie powinieneś mieć aż takiego problemu z Europą Środkową, gorzej już będzie z HRE i w ogóle krajami zachodnimi, prawdopodobnie będziesz musiał mieć niezłą przewagę liczebną w każdej bitwie. Chyba że jednak wybierzesz daleki wschód i Chiny to wtedy luzik
@Khaine: trzeba było #!$%@?ć polaków zawczasu i byś miał fajne pole do atakowania na zachód, ja tak zrobiłem i obecnie moim jedynym zmartwieniem są azjatyckie państwa(mam trochę wcześniejszy rok i jeszcze nie zdobyłem krymu itp)
@Dare: No w sumie trochę źle zrobiłem, że nie rzuciłem się na nich od razu z #!$%@?. Aczkolwiek liczyłem, że zrobią tak jak w 90% gier -> sami się rozpadną a ja pozjadam te pomniejsze państewka. Natomiast o dziwo ustabilizowali się najbardziej ze wszystkich gier jakie widziałem. Długo teraz będę musiał się w nich wgryzać. Aczkolwiek mam nationalism casus beli, a połowa ich prowincji jest rosyjska ( ͡º ͜ʖ
@Khaine: u mnie wystarczyła jedna mocniejsza wojna z litwą(no i polską, która jej broniła) i zaraz zaczeły bunty wyskakiwać i się utworzyła ukraina i polotsk, potem litwę zjadali prusowie(wczesniej TO), livonian order i polotsk, a Polskę - bohemia, prusy, węgry(zabrali kraków, który wyzwoliłem w wojnie xD), ukraina i chyba branderburgia też ich ugryzła.
Teraz Polski u mnie prawie nie ma, istnieją 2-3 prowincję w kółko podbijane i buntujące się(ale ja mam
@Dare: Generalnie zawsze tak jest. I teraz też na to liczyłem, że jedna wojna, jeden #!$%@? i Polski nie ma. A tu patrzę - monarchia absolutna. I cały misterny plan #!$%@?. Jakby nadal mieli elekcyjne gówno to by się rozlecieli jak domek z kart z komba gównianego legitimacy, niskiego prestiżu, wysranego manpowera i wysokiego war exhaustion.