Wpis z mikrobloga

Brak pomysłu na wieczór z #rozowypasek ? Polecam obejrzeć film "In your eyes".

TL;TR


Film rozpoczyna się zwyczajnie, tu rodzina na sankach, tu chłopak w szkole. Nie wiadomo do końca o co chodzi, ale początkowe sceny są opowiedziane w tak sympatyczny sposób, że aż przyciągają. Bohaterowie filmu Rebecca i Dylan wydają się nie mieć żadnych cech wspólnych, poza jedną najważniejszą. Komunikują się telepatycznie i mogą widzieć to co druga osoba. Rebecca jest w szczęśliwym małżeństwie z Philipem, dyrektorem szpitala. Nic jej nie brakuje, idealne życie. Dylan to wręcz jej przeciwieństwo. Były więzień, z opieką kuratorską, mieszka w przyczepie. Jednak obojgu brakuje szczęścia w życiu. Rebecca uważa że nie pasuje do świata w którym jest, Dylan nie lubi nic w swoim życiu. Dzięki ich połączeniu umysłu wreszcie odnaleźli szczęście. Z biegiem trwania filmu ujawniane są kolejne sekrety z ich życia i dowiadujemy się że życie Dylana wcale nie jest takie złe, a Becki nie jest takie dobre.

Film urzeka swoją urodą. Becka żyje w świecie bez emocji, oschłym, pełnym snoobów, więc i obraz na ekranie taki jest. Zimny w chłodnych kolorach. Dylan żyje na pustyni, gdzie jest dużo akcji. Więc kolory są gorące i jasne. Autorzy filmu tak przedstawili bohaterów że czujesz jakby to byli twoi przyjaciele. Chowasz się jak robią coś głupiego, przeżywasz ich kłopoty i cieszysz się razem z nimi ich rozmów. Historia płynie powoli, od początku wiadomo jak się skończy, ale i tak nie cierpliwie czekasz na koniec. Miłość ukazana w tym filmie jest prawdziwa, realna dla każdego (no może nie każdy ma łacze telepatyczne w mózgu :D)
Jest ona pokazana tutaj jako połączenie dwóch dusz, to przeznaczenie którego nie można oszukać. Pokazuje że ważniejsze od wyglądu jest charakter, to jak się czujesz z drugim człowiekiem, to o czym możesz z nim rozmawiać, to jaki jesteś w środku (ale nie a'la Hanibal).

Film mnie urzekł, od początku utożsamiłem się z Dylanem i mu kibicowałem. In your eyes pozostanie w mojej pamięci na długo. To jeden z nie licznych filmów o miłości który przypadł mi do gustu. Polecam wszystkim #niebieskimpaskom, których #rozowepaski namawiają na film o miłości.

Ocena Jędrzeja: 8/10

#inyoureyes #filmnawieczor #film #rozowepaski #niebieskiepaski #recenzja #jedrzejopowiada