Wpis z mikrobloga

ELO !

Ktoś z was używa /wdrożył/ planujewdrożyć GTD lub ZTD ?

Jakie są wasze wrażenia i opinie co do systemów zarządzania czasem ( tych dwóch konkretnie ale także patrząc na sprawę szerzej) ?

Powiem szczerze że któryś raz próbuję sobie to wszystko ułożyć i niestety kolejny raz bez sukcesu. Może ktoś ogarnięty jest w stanie coś podpowiedzieć tak aby przyszłe pokolenia mirasków nie były #przegryw.

W dobie mocno promowanego samorozwoju wydaje mi się że ciekawy temat zaczął przypominać jakąś sektę ludzi gadających od rzeczy.

Reasumując.
Ludzi ogarniętych proszę o podpowiedzi, ewentualnie ich historie, perypetie związane z próbami wdrożenia systemu zarządzania czasem (najlepiej GTD lub ZTD ale to otwarta kwestia ). Myślę że żywy materiał zebrany od użytkowników a nie wyłacznie od trenerów będzie bardziej wartościowy i bogatszy we wskazówki



Proponuję aby pod tagiem #miras
2.0 (albo innym, czekam na propozycję) skupić ludzi którzy są zainteresowani rozwojem osobistym (wyłącznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Myślę że taka grupa byłaby czymś na skalę grupyratowaniapoziomu (celowo nie uzywam taga zeby im go nie zasmiecac).

Miłego Dnia !

#wygryw #samorozwoj #ogarnij się
  • 5
@TheHamlet: Ja zacząłem używać GTD parę lat temu. Fajna sprawa ale wymaga sporej autodyscypliny. Przez kilka lat moje podejście do GTD tak wyewoluowało że właściwie to nie jest już GTD a zestaw własnych nawyków które przez ten czas nabyłem.

Zauważyłem też że zadania które muszę robić cyklicznie, np. raz w tygodniu, ale bez określonego, konkretnego dnia, zawsze wpisuję sobie na todolistę w tej samej kolejności, w te same dni, co tydzień.
@cult_of_luna: Ja zorganizowałem sobie evernote z godnie z założeniami the secret weapon. Całkiem sprawne narzędzie z tego wyszło ale nadal brak mi podstaw GTD. Niby kiedys czytałem książkę Allena ale jakoś brakło samozapracia.

Co myślicie o tagu dla samorozwoju ? Czy to raczej zbędne ?
@TheHamlet:

tag - chętnie pośledzę :) i poudzielam jeśli będę czuł się na siłach :)

Co do książki - ja swego czasu nie mogłem jej po polsku namierzyć, czytałem jakiegoś pdfa po ang i szło słabo, więc GTD zgłębiałem zbierając info po necie.
np. polecam http://produktywnie.pl/ (może jako inspiracja)

Jeszcze odnośnie GTD - może to herezje, ale chyba cały patent polega na tym żeby skumać z czym to się je, a