Wpis z mikrobloga

@namrab: Niedawno była opozycja Jowisza. Próbowałeś zebrać jakiś fajny materiał swoją kamerką? Jak coś takiego zrobić? Masz wersję mono, czyli materiał musisz zbierać 4 razy. p.s. Jak tam próby z ISS na tle księżyca? Udało się coś?
  • 3
@gnuthomson: Z ISS nie wyszło z powodu braku pogody.

Jeszcze nie kupiłem filtrów RGB, więc zdjęcia robię monochromatyczne, przez posiadany wcześniej filtr pomarańczowy. Jak na razie fotografowałem Jowisza tylko raz przy kiepskim seeingu i efekt jakoś specjalnie mnie nie zadowolił. Od jutra ma być ładna pogoda przez, więc będę próbował dalej. Na ISS też się przygotowuję, bo co wieczór będzie przelatywać dokładnie nad Polską (w odległości około 400-450 km, w zależności
namrab - @gnuthomson: Z ISS nie wyszło z powodu braku pogody.

Jeszcze nie kupiłem ...

źródło: comment_62V89L0ieSnCxrRogwq1UPRMvej23jLq.jpg

Pobierz
@namrab: Niiice. Fajnie wyszło. Ja ostatnio próbowałem canonem, ale rezultaty średnio beznadziejne. Powodów jest moim zdaniem kilka. Pierwszy, to nagrywanie video Canonem 550D (więc stratne 8bit). Ale to nie wyjaśnia takiej straty jakości. Drugi powód jest moim zdaniem taki, że mam Powermate x4, a Ty masz x2. Teleskopy mamy takie same, ale z tym powermatem ogniskowa to jest cholerne 9,4 metra... Może to kwestia montażu (CGEM), a może tego, że ostatnio
gnuthomson - @namrab: Niiice. Fajnie wyszło. Ja ostatnio próbowałem canonem, ale rezu...

źródło: comment_Eq2aw6gQk1dxpx5dXjBgBDi3o59uB03Q.jpg

Pobierz
@gnuthomson: ASI120MM-S jest aktualnie najlepszą opcją. Dzięki USB3 oferuje możliwości podobne do kilka razy droższych kamerek (np. Celestron Skyris).
Polecam kupować przez PayPala bezpośrednio u producenta (http://zwoptical.com/Eng ). Ja dałem 399$ i nie miałem naliczonego cła ;) W europejskich sklepach płaciłbym tyle samo, tylko że w euro. W polskich sklepach - z tego co wiem - kamerka nie jest dostępna, chociaż nie przeglądałem w ostatnim czasie.

Z Powermate x4 masz