Wpis z mikrobloga

Czy ktoś kiedyś zmieniał silnik w samochodzie (tzw. swap) i później zgłaszał to w urzędzie?

Jeżeli tak to jakie dokumenty potrzebuję i jaki to koszt w urzędzie? Podejrzewam, że sam dowód nie będzie zmieniany, a jedynie wbita jakaś pieczęć czy coś.

Wołam też tag #wroclaw bo jak wiadomo co urząd to inne praktyki (jedni piszą w necie, że potrzebna tylko faktura za silnik, inni, że oświadczenie, że nie był kradziony, a inni, że nic)

#motoryzacja #swap #samochody
  • 26
@nodikv: Zmieniasz tylko egzemplarz na taki sam model czy zupełnie?
Pojedź na stację kontroli pojazdów i się tam dowiedz.

jedni piszą w necie, że potrzebna tylko faktura za silnik, inni, że oświadczenie, że nie był kradziony, a inni, że nic

nic - silnik mogłeś nawet odlać samemu
@anonim1133: Padł mi kiepski model diesla, to nie pakowałem się w naprawę lub kolejny i wstawiam benzynę o tej samej pojemności (ale całkiem przypadkowo ;) 50 KM więcej :P )
@void1984: Bliżej mi do urzędu niż na stację więc skoro już muszę wychodzić z domu ( ͡° ͜ʖ ͡°) to wolę do urzędu
@Ronin407: Nie no, akurat tu się mylisz na 100%

Jakby to tak działało to by sobie ludzie rejestrowali auta z silnikami 3,5 jako 1,2 i płacili dużo mniejsze ubezpieczenia np. Na 100% trzeba to pozgłaszać.
silnik jest traktowany jako zwykła część zamienna

@Ronin407: Jeśli tak ją traktujesz to owszem - inny egzemplarz tego samego modelu nic nie zmienia. Jeśli wpakował zupełnie inny model silnika, to trzeba uaktualnić dane w dowodzie.
Silnik to część wymienna. Nie trzeba niczego zgłaszać.

@canto: Jeśli tak ją traktujesz to owszem - inny egzemplarz tego samego modelu nic nie zmienia. Jeśli wpakował zupełnie inny model silnika, a tak zrobił, to trzeba uaktualnić dane w dowodzie.
@void1984: Znajomy twierdził, że mu numer VIN wykreślili i wpisali nowy. Ale reszta parametrów się nie zmieniła, więc może dlatego.

Szkoda mi tylko kasy na przegląd, bo poprzedni był robiony 2 miesiące temu.