Wpis z mikrobloga

@spychool1: Bardzo dobry wybór, najtańszy "sensowny" wykrywacz (to samo co Ace150 tylko z pinpointerem - swoją drogą przydatna funkcja). Dobrze, że odrzuciłeś wszelkie chińskie, marketowe wyroby detektoropodobne ;) Garretty mają to do siebie, że nie tracą praktycznie wcale na wartości, szczególnie te podstawowe "kanarki". A jak kupisz używkę to może nawet zarobisz przy odsprzedaży. Ja 2 lata temu kupiłem używanego Ace150 za 450zł, teraz chodzą po tyle samo. Musisz się też
@Piorunian: sam nie wiem czego będę szukał mieszkam w okolicy gdzie w czasie II wojny był wielki poligon. Z opowiadań babci wiem nawet że 500m od domu pod lasem był jakiś skład (chyba amunicji) niedaleko też 1km od domu przebiega szlak bursztynowy (teraz dróżka zarośnięta krzakami) a dalej do Sieradza dróżka przez pola i lasy
@spychool1: Jeśli lubisz swoje członki to poligony i składy amunicji sobie daruj. Cholera wie jakimi cudami ziemia jest naszpikowana. A rejony starych dróg zawsze warto sprawdzić w nadziei, że jakiś przodek udając się za potrzebą miał dziurawe kieszenie :D Do takich zadań Garrett powinien na początek wystarczyć.
@spychool1: Bym zapomniał, Garretty z z tej serii mają bardzo delikatną cewke. Przy zakupie sprawdź czy nie jest zakatowana, bo bardzo szybko sie niszczy a przy uderzeniu np. w kamień czy korzeń odpryskuje żywica ze spodu i łatwo o awarie. Dlatego kup z seryjną osłoną na sondę a w razie braku takowej zrób chociażby jakąś prowizorkę
@spychool1: W tej cenie jest jeszcze Fisher F2 i nieco droższy, ale równie ciekawy Teknetics Eurotek Pro z sondą 8''. Do czynienia miałem tylko z Garrettem (od 150 do 350), archaicznymi Armandami i kosmicznym XP Deusem. Jednak na twoim miejscu rozglądałbym się za używanym Ace250 z gwarancją. Prawdziwy kombajn na drobnice. W razie jak hobby Ci nie przypadnie do gustu sprzedasz go bez straty, a jak odnajdziesz się w tym zajęciu
@Piorunian: nie machałem ale rozmawiałem z kolegą szefa też właśnie poleca ace 250 są trzy oferty na olx:


a może znajdzieś coś na jakimś swoim forum bo na poszukiwaczeskarbow.com bardziej szukaja niz sprzedawaja taki sprzet :)
@spychool1: Na twoim miejscu dodałbym ogłoszenie na poszukiwanieskarbow.com, że kupisz ace250. Zawsze pewniejszy taki zakup niż z olx. Dla mnie głównym kryterium zakupu, zaraz po sprawności sprzętu byłaby gwarancja, co najmniej półroczna.
Przejrzałem znane sobie fora i faktycznie coś susza zapanowała, mało kto się pozbywa garretta. Aż dziwne