Wpis z mikrobloga

Religia to najgorsza rzecz jaka przytrafiła się ludzkości od początku jej istnienia. Czy Wy - 'chrześcijanie, muzułmanie, buddyści etc. - zdacie sobie z tego w końcu sprawę? Na list z Hogwartu też pewnie jeszcze czekacie? Jak można wierzyć w takie brednie. Jedyną rzeczą jaką jestem w stanie zrozumieć, to fakt, że boicie się śmierci i tego, że NIC SIĘ NIE DZIEJE PO TYM JAK UMRZEMY. Ale z tym trzeba się po prostu zmierzyć i koniec...

Kto wie gdzie byłaby dziś nasza cywilizacja, gdyby nie religia. Gdyby nie inkwizycje, wyprawy krzyżowe, mamienie ciemnoty bajkami o czarodzieju mieszkającym w chmurach, który tylko, czeka aż przeklniesz albo zjesz mięso w inny dzień niż powinieneś. Religia to mechanizm służący do kontrolowania ciemnych mas. Mamy XXI w. nie możecie zachowywać się jakbyście kua żyli w XV. Istnieje tak wiele naukowych dowodów na poparcie tez o powstaniu ziemi, a tak bardzo żadna, która udowodniła by istnienie Boga, że jest to dla mnie szokujące, że tak wiele ludzi wciąż nie potrafi wyrwać się spod tego jarzma przeszłości.

OTWÓRZCIE KU
A OCZY!

Biblia to zwykła książka napisana przez jakiegoś arabskiego łapserdaka. Założę się, że 90% z wierzących nawet jej nie czytało. Pomogę Wam w tym.
O to kilka cytatów dla Was, których zapewne nie usłyszycie na mszy w kościele. Wiecie dlaczego? Bo gdyby mówili tam coś takiego to jeszcze ktoś by mógł pomyśleć, że to jest jakaś bzdura. A tego przecież byśmy nie chcieli.





#niepopularnaopinia #ateizm #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm
  • 243
@acowarddiesathousandtimes: @Majku_: @Vonsatch: Wszystkie komentarze bardzo wyczerpujące. Czytałem z zapartym tchem. Oczywiście, żaden nie wniósł nic do konstruktywnego. Dalej żadnych konkretów.
Oczywiście, że nauka nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Początki wszechświata są trudne do wyjaśnienia. I mimo, że wiemy coraz więcej to wciąż nie ma odpowiedzi na wiele pytań. Ale stary błagam Cię włącz myślenie. Która z tych dwóch teorii wydaje Ci się bardziej prawdopodobna? Wielki wybuch i
@piesprzewodnik: Troll, jak nic. Pozdrawiam kolegę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Piszesz, że urządzamy "prywatne wyjazdy", przy czym już na początku piszesz

zdacie sobie z tego w końcu sprawę? Na list z Hogwartu też pewnie jeszcze czekacie? Jak można wierzyć w takie brednie.

zachowujesz się jak jakiś 15 latek ? Spieprzaj do lekcji,


Więc twój argument o prywatnych wyjazdach jest inwalidą. Znajdź sobie jakieś pożyteczne zajęcie, z korzyścią
@Flypho: Uwielbiam jak głupi ludzie nic nie wnoszą do dyskusji i piszą bezcelowe komentarze, które temat dyskusji dalej pozostawiają w tym samym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piesprzewodnik: Czuję, że dla Ciebie partnerem do dyskusji będzie ktoś, kto powie wreszcie" ok, masz rację, idę do proboszcza dokonać apostazji".
Zastanów się może, czy Ty jesteś odpowiednim partnerem do dyskusji, dla którego warto poświęcić czas i przeprowadzić konstruktywną rozmowę. Dla mnie bynajmniej nie. Bije od Ciebie buta i brak pokory, przy czym zarzucasz to rzekomo religiom. Ale co tam, jesteś taki mądry, bo twierdzisz, że Boga nie ma i wyciągasz
@piesprzewodnik: jesteś na poziomie chama ze wsi, więc dyskutuję z tobą jak z chamem ze wsi, a nie jak z inteligentnym człowiekiem. Poza tym sam przychodzisz tutaj i wyśmiewasz religię i twierdzisz że Bóg nie istnieje. Więc to ty stawiasz tezę. A jeśli stawiasz tezę, to ją udowodnij. Przekonaj nas, że się mylimy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziwne że pozdrawiasz sam siebie, ale niech ci będzie.
@piesprzewodnik:

W biblii stoi, że to Bóg stworzył ziemie i wszystko co na niej żyje etc. ? Wydaję mi się, że to wiedza powszechna i zamiast lekcjii religi (sposób narzucania religii od najmłodszych lat dzieciakom z których wyrastają potem tacy zaślepieni ludzie) powinni tego uczyć no ale jednak Ci zlinkuję, bo widzę, że ciężki przypadek.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Wybuch - tak powstał wszechświat, nie przez czary mary gandalfa z chmur.
Pytasz konkretnie jakie argumenty