Wpis z mikrobloga

Taka szansa dla Warszawy ze względu na zniszczony most łazienkowski, po pożarze i tak go będą odbudowywać!!! postawić nowy lepszy

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,sciezka-rowerowa-na-lazienkowskim-ratusz-to-zalezy-od-skali-remontu,158466.html

Jestem ZA, mam nadzieje że podczas odbudowy mostu zrobią miejsce na ścieżkę rowerową bo to była gehenna przekraczając ten most tymi schodami. Wielu ludzi z tego względu rezygnowało z roweru bo cała trasa nie ma ścieżki rowerowej a to super miejsce na taki ciąg komunikacyjny dla setek mieszkańców Gocławia, Pragi południe itd. by i odłożyli samochody i wsiedli na rowery by dostać się do centrum i okolice do pracy bądź na spotkania.

Jest szansa, Prezydent nie zmarnuj tego bo drugiej szansy na wykluczenie mostu w Warszawie by nikt nie wypominał ci tego prędko nie nadejdzie a jak pójść dalej to nawet można by pokusić się o przeprawę tramwajową i połączenie Gocławia i Pragi południe z centrum tramwajem.

Nikt ci łba nie urwie za problemy komunikacyjne przy budowie tego bo każdy wie że ten most się sam spalił i tak trzeba go było zamknąć a wiedząc że tyle inwestycji powstanie dzięki jego remontowi to każdy będzie ci wdzięczny 1/4 Warszawy się będzie cieszyć tylko miej "jaja"

Takiej szansy nie było, nie będzie w przyszłości jest teraz odkąd skończoną jego budowę, jedyna możliwość naprawy, budowy czegoś co zostało stworzone za prlu i dostosowanie tego do współczesnych realiów i przyszłości o której wtedy nie myślano.!!
#warszawa #mostlazienkowski #rower #tramwaje
  • 19
@Aureli: A co cię to interesuje skąd takie fundusze, z podatków!! albo jesteś przyjezdnym albo masz małe myślenie nad rozwojem swojej okolicy o ile ci w ogóle na niej zależy. Nie pytaj się za ile ale pytaj się co zrobić by to zrobić, bo taka przeprawa to rozwój dla tej części Warszawy jak i okolicy.

Czytając to co napisałeś wywnioskowałem że jesteś po prostu kolesiem który lubi awantury i przekrzykiwanie się,
@AleksanderRoz: Tylko że taka inwestycja to są lata planowania i przygotowań. Nie da się tego zrobić tak z marszu. Poza tym tramwaje są za wolne na taką trasę lepsza była by szybka kolej coś w stylu paryskiego metra.
@Kajakiem_przez_Tybet: człowieku ja piszę nie o chwili obecnej ale o przyszłości dzielnicy i jej rozwoju. Idąc twoim tokiem rozumowania po co była potrzebna 1 linia metra w Warszawie bo przecież komunikacja wtedy wystarczyła!! a teraz powstała tam wielo tysięczna dzielnica mieszkaniowa.

Coś budując i wydając na to kasę trzeba myśleć na przyszłość a nie jak w prlu myślano tylko by obecne potrzeby zaspokoić by przy korycie się trzymać.
@AleksanderRoz: Tramwaje w obecnej formie są mało wydajne, czas podróży by się wydłużył a liczne przystanki sprawiły by że była by równie irytująca jak trasa poniatowskim do centrum.
@Kajakiem_przez_Tybet: @Aureli: z Gocławia do niepodległości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AleksanderRoz: daj se na wstrzymanie, bo akurat rozwiązania komunikacyjne i planowanie tras za PRL stały na o wiele wyższym poziomie niż teraz, nikt nie mógł przewidywać w latach 60 i 70 aż takiego przyrostu mieszkańcow i aut.... Z resztą wiele rozwiązań z tamtego okresu czeka na rozbudowę do dziś np. zasypane przejazdy pod torowiskiem na
@AleksanderRoz: 30 i nie nie tęsknie za PRLem ale rozwiązania komunikacyjne z tamtego okresu naprawdę wydają się znacznie bardziej przemyślane.... zwłaszcza patrząc po tym co sie odwala na nowych osiedlach, gdzie stawia się blokowisko na 10-15tyś ludzi z jedynym dojazdem w formie jedno-jezdniowego wiaduktu z jednopasmowej ulicy dojazdowej do centrum handlowego.... gdzie dopiero po jakichś 6-7 latach (i kolejnej rozbudowie osiedla) dojazd doprowadzono do akceptowalnej przepustowości (głębocka -Derby). A zobaczysz co
gdzie stawia się blokowisko na 10-15tyś ludzi z jedynym dojazdem


@kozaqwawa: a kto kupuje w takim miejscu mieszkania? Ludzie, którzy nie myślą. Mieszkanie po 5tys/m2, a potem płacz, że słaby dojazd. Deweloper powinien pomyśleć nad dobrym dojazdem do osiedli, ale wtedy cena mieszkania byłaby wyższa
Jesteś w wieku w którym powinno ci zależeć na rozwoju tej dzielnicy gdy w niej mieszkasz a ją torpedujesz bo to jest osoba z nie twojego wymiaru politycznego?? czy może masz inny powód tego hejtu by rozwinąć komunikacje na 1/4 Warszawy w której zamieszkujesz??
Dziwie się że w ogóle śmiesz to negować zamiast walczyć? zapytał bym się gdzie się urodziłeś ale to już zbyt chamskie by było
zapytał bym się gdzie się urodziłeś ale to już zbyt chamskie by było


@AleksanderRoz: oddział ginekologiczny szpitala Bródnowskiego taki śmieszny socrealistyczny klocek obok głównego gmachu, widziałeś go kiedyś? Mieszkam na Grochowie od urodzenia. Dziadków odwiedzam na Woli i Ochocie, pradziadków na Bródnowskim i Powązkach. O coś jeszcze chcesz zapytać?

Jesteś w wieku w którym powinno ci zależeć na rozwoju tej dzielnicy gdy w niej mieszkasz a ją torpedujesz bo to jest
@kozaqwawa: To szkoda że torpedujesz rozbudowę i możliwości jakie ona za sobą niesie ale jesteś krótkowzroczny. Rozumiem cię i wiem że dzisiejszy poziom bycia na fali wśród znajomych polega na tym by wpaść z kimś w dyskusje i mieć odmienne zdanie. Ciepłej kawy i miękkiego pączka ci życzę na twoim jutrzejszym meetingu.
@AleksanderRoz: dziękuję, nie pije kawy ale paczki lubię, nie wybieram się też na żaden meeting. Nie wiem co jest fali bo mnie to nie interesuje. Natomiast przykro mi patrzeć jak ktoś pisze głupoty i bez powodu najezdza na urbanistyczne z dawnych lat zwłaszcza przy tym co się dzieje dziś w planowaniu warszawy... Np. Zwężenie swietokrzyskiej... Cały czas nie jestem w stanie pojąć gdzie ja torpeduje rozwój dzielnicy? Do którego, nota bene,