Wpis z mikrobloga

Ile trwa weryfikacja konta w Skrill, tradycyjną metodą (skany)?

I kolejne pytanie.
Nie znalazłem żadnej opcji szybkiej weryfikacji danych (jak ma to miejsce chociażby na paypalu - weryfikacja konta bankowego), czy taka opcja jest gdzieś dostępna, ale jest dobrze schowana? (wiem że na mb coś takiego było).

Według tego co piszą w FAQ wymagaja ode mnie skany obu stron dowodu + skan jakiegoś rachunku z ostatnich trzech miesięcy, potwierdzającego miejsce mojego zamieszkania. Niestety takowego nie posiadam, wynajmuję mieszkanie a jedyne rachunki jakie przychodzą to faktury za internet, drogą mailową (wymagają ponoć skanu wersji papierowych).
Niby napisali, okej. Ale może przymykają jakoś na to oko?

Zweryfikowałem już swoją kartę płatniczą oraz dokonałem wpłaty z rachunku bankowego, niestety z poziomu systemu szybkich płatności - chciałem im ułatwić ustalenie że ja to ja, biorąc pod uwagę fakt że drugiego dokumentu nie jestem w stanie przesłać.

Napisałem do nich z zapytaniem czy sam dowód wystarczy oraz czy wszystkie dane na dowodzie muszą być widoczne.
Aby zaoszczędzić na czasie weryfikacji, myśląc że może przejdzie, do zapytania załączyłem skany dowodu z zamazanym zdjęciem, zamazaną częścia numeru dowodu oraz częściowo zamazanym numerem pesel.

Jakoś mam obawy co do wysyłania skanów dowodu komukolwiek, poza tym jest jakiś tam przepis mówiący o tym że nikt nie może ode mnie tego wymagać.
W końcu chodzi im o ustalenie czy nie piorę brudnych pieniędzy, więc raczej nie potrzebują wszystkich danych z dowodu, jeśli część niezamazana się zgadza z tym co podałem w profilu.

Ktokolwiek weryfikował, ktokolwiek się zna, ktokolwiek wie?
Przejdzie, nie przejdzie? Jakieś porady?

Z góry dzięki.

#skrill #webdev #niewebdev #bukmacherka #niebukmacherka
  • 5
@kuite22: Na jaki email pisałeś?
Do tej pory nikt się do mnie nie odezwał, a wysłałem już 3 wiadomości za pośrednictwem formularza kontaktowego.
Żadnego potwierdzenia na mailu że otrzymali wiadomość, nic.

Na dniach kolejna wpłata ma przyjść, więc jeżeli mają zamiar nadal tak do tego podchodzić to muszę zmienić metodę wypłaty.

Jeszcze chwila i będę chyba musiał do nich zadzwonić żeby wypłacić to co mam na koncie w chwili obecnej, co