Wpis z mikrobloga

możesz mieć dużo lepsze umiejętności.


@rotto: no a jak wygladaja umiejetnosci bogatych znudzonych wszystkim ludzi, angielski owszem wszyscy potafia, ale do roboty to chyba nie sa skorzy zwlaszcza wielkiej umyslowej i fizycznej, skoro tam skrobaczka do ryb zarabia w okolicach programisty (,)
@bazingaxl: Programista zarabia znacznie lepiej na norweskie warunki. Po prostu rozwarstwienie płac jest bardzo niskie. Norwegowie są skorzy do roboty umysłowej a nie chcą wykonywać zawodów fizycznych, które wg. nich wydają się być mniej "godne"? Ciężko spotkać młodego Norwega, który nie studiuje. Jest to jeden z powodów dla którego brakuje im hydraulików, elektryków, spawaczy, budowlańców itp. itd. Podobnie jest zresztą przecież w Polsce tylko tutaj ludzie potem idą do gównopracy z
@rotto: Aha, ja znalazłem mieszkanie dodając ogłoszenie na finn.no - kategoria Bolig ønskes leid. Kosztuje to 499 NOK i ogłoszenie wisi 60 dni. Opisujesz tam co chcesz wynająć, gdzie, w jakiej cenie i najlepiej jest opisać siebie samego i dodać zdjęcie.
Programista zarabia znacznie lepiej na norweskie warunki.


@platkiowsiane: kolega dostanie 500k NOK, czyli 240k pln, czyli 20kpln, nie wiem jaki u nich jest od tego podatek ale biorac pod uwage nieruchomosci uslugi i ceny czegokolwiek to ciezko tu powiedziec ze jego odpowiednik z polski z pensja 10-15k tez po 4-6latach doswiadczenia ma jakos wyraznie gorzej, uzwgledniajac oczywiscie specyfike obu krajow, mysle nawet ze w polsce szybciej kupilby dom za to i
@slawek89: Dzielnica jest obojętna (byle nie Grünerløkka) najlepiej okolice Bærum (Stabekk, Høvik, ew. Sandvika). Wolałbym coś poza Oslo, ale jeszcze w 1. strefie. ;) Prace mam w samym centrum, więc mogę mieszkać wszędzie, byle blisko do T-bane. Szukam tak do 10 000 - 12 000 NOK
@rotto: Nie mam teraz czasu, żeby poszukać, ale ostatnio ktoś miał do wynajęcia na Stabekk za 9k (ciepła woda wliczona), i jeszcze z kominkiem :), musiałbyś poszukać w historii tej grupy, bo gościu to wrzucał kilka razy. Najlepiej to dodaj ogłoszenie i ktoś się na pewno odezwie
@rotto: nie no ja popieram w calej rozciaglosci

gosc z glowa na karku zrobi biznes i w polsce i norwegii, tylko po co zyc w gownie, uzerac sie z ludzmi, z bieda klientami, zyc wsrod frustratow, niedorobow, nawet jak ja mam wszystko a widze jak w okolo bieda i niesprawiedliwosc to jednak nie to samo
@bazingaxl: Faktycznie jak to podliczyles to troche malo wychodzi. Norwegia to po prostu kraj rownosci i najlepiej na tym wychodza czesto mniej ambitne osoby, ale osobiscie nie widze w tym nic zlego. Kazdy moze miec godne zycie i ludzie dookola pewnie sa bardziej zadowoleni a nie takie smutne mordy jak w Polsce.