Wpis z mikrobloga

Miałem inspirujący sen... Wczoraj zanim się położyłem szukałem gdzieś w necie jakiegoś sensownego drona. Później śniło mi się, że siedzę w jakimś busie z czarnymi szybami i steruję dronem, za pomocą, którego atakuję petardami jakąś kościelną procesję na ulicach mojej dzielnicy, następnie na wiecu politycznym z drona ostrzeliwałem farbą Kaczyńskiego na scenie. Wiem, że niby głupie...ale...ALE... ciekawi mnie czy byłoby to wykonalne, problemem na pewno byłaby nośność drona, waga ładunku oraz mechanizmu pozwalającego skorzystać z tego co na "pokładzie". W sumie pierwszy raz zdałem sobie sprawę jak wiele możliwości dają już i będą dawać w przyszłości drony i , że nie muszą być wykorzystywane przez zwykłego "konsumenta" jedynie do nagrywania fajnych filmików z lotu ptaka. Kolejna kwestia która mnie zainteresowała to częstotliwość nadajnik-odbiornik(kontroler-dron) a konkretnie czy jest możliwość zagłuszenia sygnału tak, żeby uniemożliwić sterowanie, żeby ptaszek spadł na ziemię. Czy ktoś coś kombinował z dronami, ktoś tu się na tym zna?
#sen #mialemsen #drony #dron