Wpis z mikrobloga

Aby założyć konto bitcoin, muszę ściągnąć około 20gb jakichś tam bloków... Tak?
I jest to jednorazowe (tak czytałem)
Czy jeśli mam dedyka, to mogę postawić na nim program, który ściągnie mi to wszystko, a później tylko sobię... Nie wiem co zrobię, właśnie, co mam później zrobić, aby zarządzać tym kontem? :)
#bitcoin
  • 22
@StayOut: Chyba... Ogólnie nie mam pojęcia z czym to sie je. Chcę mieć swoje "konto" czy tam portfel, nie wiem jak to nazwać. Kiedyś ściągnąłem jakiś program, ale 2 dni mi się coś tam przerabiało i zrezygnowałem :p
możesz skorzystać z portfela online https://blockchain.info/wallet


@pawlo74: co jest znacznie mniej bezpieczne. Racja, ten (afair) generuje klucze na maszynie klienta (w javascript) i nigdy ich nie przechowuje, ale w razie czego (np włamanie i podłożenie innego js, przejęcie IP lub DNS poison + SSL MITM) nie będzie tak wesoło.
@giddy: skorzystaj w lekkich portfeli tak jak piszą ludzie powyżej, do niewielkich kwot będzie ok. Jak zbierzesz tysiące lub dziesiątki to zdecydowanie własny node, portfel offline itd. I zawsze rób backupy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co jest znacznie mniej bezpieczne. Racja, ten (afair) generuje klucze na maszynie klienta (w javascript) i nigdy ich nie przechowuje, ale w razie czego (np włamanie i podłożenie innego js, przejęcie IP lub DNS poison + SSL MITM) nie będzie tak wesoło.


@rfree: zgadzam się ale do małych kwot jest idealny
Czym w ogóle jest to konto.


@giddy: natomiast na blockchain.info zakładasz konto to da Ci dostęp do tak zwanego portfela, ciąg znaków to jest "portfel", to działa dokładnie tak samo jak multibit.
@pawlo74: @StayOut: @TerazBitcoin:

Dobra, ściągam tego multibita.
Zrobię portfel.
Jeśli jednak chciałbym zacząć korzystać z blockchaina, to będę musiał zrobić tam kolejny portfel, i przesłać na niego BTC?
Lub jeśli bym zainstalować dedykowany program od bitcoin, to czy będę mógł używać tego portfela z blockchain lub multibit? Czy też będę musiał sciągnąć sobie program - wygenerować nowy klucz (portfel), i przelać na niego BTC? Ale to już będzie najbezpieczniejsze?
Jeśli jednak chciałbym zacząć korzystać z blockchaina, to będę musiał zrobić tam kolejny portfel, i przesłać na niego BTC?


@giddy: możesz importować i exportować klucze i korzystać z tego samego portfela ale tego nikt nie poleca, najlepiej generować nowy portfel przy każdej transakcji (ja tego nie robię i długo korzystam z jednego portfela bo lubię wiedzieć ile przepłynęło w sumie, nie polecam tego)
@TerazBitcoin: @pawlo74:
Ok! Chyba powoli łapię :) Portfel stworzony. Teraz pewnie mnie to zainspiruje do czytania o bitcoinach duużo :P Chociaż tag obserwuję już ok. 2 miesiące.
Czyli jeśli chciałbym, aby ktoś przelał mi bitcoiny, wystarczy że podam mu swój "Adres" który u mnie wygląda tak:


I jeśli ktoś ma mój adres, to raczej nie jest w stanie mi nic wykraść? :P
I jeśli ktoś ma mój adres, to raczej nie jest w stanie mi nic wykraść? :P


@giddy: nikt Ci nie wykradnie na podstawie portfela ale pilnuj klucza prywatnego i przede wszystkim zrób najpierw kopię albo nawet kilka.