Wpis z mikrobloga

http://www.jamieoliver.com/recipes/member-recipes/recipe-detail/4539/#MeVE1dhwyS8mMdFF.97
@nokash: 500 gram mąki - nie wiem dokładnie, ale mówi coś o mocno białej chlebowej, lub mące 00 (takie w sklepach chyba normalnie są). Ale zwykła też na pewno spisze się doskonale.
Łyżeczka soli
7g suszonych drożdży
trochę semoliny(mówił w filmiku, że bułka tarta też obleci) do podsypania ciasta
4 łyżki sosy pomidorowego
oliwa z oliwek - jak nie masz, to też nie będzie tragedi.
120g parmezanu
200g mozarelli
kilka
@nokash: Niby tutaj robi, ale coś taki skomplikowany (pewnie dobry, nie mówię, że nie).

Najprostszy, a smaczny, to przecier pomidorowy, czosnek przeciśnięty przez praskę, sól, pieprz, oregano, bazylia, tymianek, czasem nawet dorzucę do tego majeranek. Do tego wszystkiego musisz dodać trochę cukru, żeby przełamać przecier.


Szybko, tanio, prosto i smacznie.
anonim1133 - @nokash: Niby tutaj robi, ale coś taki skomplikowany (pewnie dobry, nie ...
@anonim1133: Zrobiłem pizze według jego przepisu.... To jest masakra... nie wiedziałem że może smakować inaczej niż do tej pory. Mi sie wydawało że robie super ale okazało się że jeszcze mi daleko było. POłączenie parmezanu i mozarelli jest niesamowite. Do tego mała ilość składników i sos ze świeżych pomidorów... Bomba.