Wpis z mikrobloga

@LOLWTF @Wytrzeszcz: Trochę mnie wciągnęło odpowiadania na pytania i w ciągu kilku dni zebrałem te ~600 punktów reputacji.
Generalnie to założyłem tam konto z myślą o tym że właśnie tak to działa, że poświęcając czas na dzielenie się wiedzą, przy okazji pracuję nad czymś co się w przyszłości może przydać.
W związku z tym pytam jak to u was wygląda.
@pupliszki: nie nie przydaje się; Nawet o to w poważnej firmie nie poproszą, mogę jedynie się zapytać czy słyszałeś kiedyś o stacku a jeśli tak to czy zadałeś lub odpowiedziałeś na jakieś ciekawe pytanie. Reputacja czy inne tego typu bzdety są nie ważne. To samo SPOJ nie chwal się tym jeśli nie rozwiązujesz tam zadań z Hard-a albo challenge; ogólnie o SPOJ-u warto wspomnieć tylko i wyłącznie jeśli brałeś udział i
@controll: Z tym że reputacja bazuje na votach odpowiedzi i ich akceptacji jako najlepsze, przez autorów pytania - nie zadaję tam pytań, tylko udzielam odpowiedzi, daję rozwiązania z objaśnieniem co jaka część kodu robi i jak powinien do problemu podejść.
Czym jest SPOJ? :D
@Wykopowicz_Ryan: Mam, ale właściwie musiałem zadać chyba dwa pytania. Jedno z Golanga, gdy jeszcze był dość ezoteryczny i jedno z Elixira, który dalej jest ezoteryczny. Większość problemów z mainstreamu ma tam już solidne odpowiedzi i naprawdę rzadko kiedy czułem potrzebę, żeby zadać pytanie np. odnośnie czegoś z Javy. A jeśli tak, to zwykle w kilka godzin dało się uporać.

W starej pracy nawet raz szef (też programista) zapytał ile razy musieliśmy
@Wykopowicz_Ryan: reputacje na SO jest nieraz bardzo łatwo zdobyć... wystarczy zadać trywialne pytanie które np. pojawia się u wielu użytkowników, dostaniesz wtedy mnóstwo potwierdzeń tego samego błędu u innych i za każdego + masz 10punktów. A widziałem pewnego gościa który jednym pytaniem zebrał ich 1200 i jego repo od razu wzrosło za jedno pytanie dostał 12 medali więc SO nie jest jakimś miarodajnym serwisem.
@controll: Z tym że wiesz, skoro rozwiązania jakiegoś problemu nie zna tyle osób, skoro plusują, to dlaczego ich ocena nie jest miarodajna?
Rozumiem że masz na myśli to że poziom niektórych pytań nie wykracza poza pewien poziom, ale samo to w sobie że znam odpowiedź na jakieś pytanie, i jest ono oceniane wyżej niż odpowiedzi innych, którzy mieli taką samą szansę na udzielenie dobrej odpowiedzi (i starają się łapać tą reputację),