Wpis z mikrobloga

Poznań, miasto pełne żabek, małpek i meneli.

Trochę szaro w tym Poznaniu, a taksówkarz jak dowiedział się że przejezdni, to przewiózł nas przez pół miasta. Specjalnie sobie włączyłem google maps na telefonie by sprawdzić jak on jechał. Żebyście widzieli jego zdziwienie w momencie, gdy wjeżdżamy na most a on jest w remoncie, i z głosem niedowierzania dodał: "O nie, w remoncie" skisłem #motzno bo ten most jest w remoncie od #euro2012

Rynek bardzo fajny, byliśmy w muzeum Poznania, bardzo ciekawe. Nocka w hostelu, nie jest jakoś drogo (~50zł za osobę), nie podam nazwy bo nie. Stary browar, powiem Wam że ten budynek robi ogromne wrażenie, z zewnątrz ma styl fabryk z lat 20 w Ameryce. Od razu skojarzyło mnie się z #gotham city , tam były też podobne budynki (komiks). Teraz mieli jakaś wystawę z króliczkami, no idea #ocb do świąt jeszcze kawałek.

Dziś byliśmy w Palmiarni, ekstra miejsce, polecam każdemu kto będzie miał okazję być w poznaniu, choć na chwilę, warto się tam przejść, obejrzeć motyle z prawie całego świata, czy inne kwiatki xD Stare budownictwo, piękne bramy wjazdowe. Macie fajne tramwaje, skąd wzięliście? Czeczenia oddawała? #mzk robi Was nieźle w #!$%@?.

Zapomniałbym, jeżeli chcecie oszczędzić na papierze toaletowym, wychodzicie na miasto z dużą reklamówką przejdziecie się 2 razy po ulicy Półwiejskiej i zapas papieru na 3 miesiące. Ulotek nie zabraknie nawet po 3 wojnie światowej, będą drukować je w Poznaniu aka fan kupons.

Ogólnie polecam odwiedzić poznań, można fajnie spędzić czas.

#oswiadczeniezdupy #gorzkiezale #poznan
  • 7
@cojack: swoją drogą jaka trasa była tego taksówkarza? może właśnie jechał ok?
a most jak most od dawna w remoncie i jedna strona jest nie przejezdna (a może od niedawna jest?)
@cojack: Kilka dni temu zmieniono organizacje ruchu na Kaponierze (to rondo na końcu Św. Marcina) i w tej chwili nie jest możliwe wjechanie w ul. Dworcową od wschodu. Wcześniej ta trasa byłaby szybsza, ale to fakt - pewnie już o tym wiedział bo jak mówiłem, zmiana ma kilka dni. Ale jeśli celem było pkp, to jeszcze dziwniejsze jest to, że wywiózł was na Libelta. Mógł zwyczajnie wrócić Niepodległości, no ale cóż