Wpis z mikrobloga

Zamierzam zrobić sobie domową stacje pogodową na arduino mega adk. Wszystkie główne komponenty zamierzam zamknąć w drewnianej skrzyneczce. Zasilanie arduino 9V 1A. Ma działać 24/7. Czy powinienem zastosować jakieś radiatory lub otwory z wiatrakami? (wiewno-wywiewne)

#elektronika #avr #arduino #diy
  • 16
@Lukasq: Przy 9V stabilizator na Arduino ma prawo się konkretnie grzać, jednakże to i tak zależy ile faktycznie prądu będziesz ciągnąć. Jeżeli masz możliwość (a jak nie, to dobrze byłoby jak najszybciej to zmienić) monitorować temperaturę stabilizatora np. multimetrem, to dobrze byłoby to zrobić po złożeniu całości.
Po prostu zmierz temperaturę tego elementu godzinę po włączeniu układu i jeżeli nie dojdzie ona do jakichś absurdów typu 80 stopni, to powinno być
@aloalo83: Jednak przy takiej temperaturze już warto byłoby zainteresować się innym rozwiązaniem, np. osobnym 7805 z radiatorem połączony bezpośrednio do zasilania płytki.
@aloalo83: Wszystkie czujniki będą poza skrzynką. (wyjątkiem będzie dodatkowy czujnik temperatury w środku)

@EndriuGolara: Generalnie w środku będzie ESP8266, ekran lcd 4x20 lub tft, sd card shield etc.

@conel: I tak chyba zrobię.

@aro84: No bo mam, w dodatku ma to być coś w rodzaju sterowania domem, pompką do podlewania, czujnikami Co2, czujnikami mineralizacji gleby itp. na co fundusze pozwolą.

Myślałem nad radiatorami bo podobno np: w ethernet
@eragonn14: Mieszkam w mieście, między blokami, nie wiem czy jest sens. Lepiej sobie takie dane sparsować z stacji meteo. Wole zainwestować w czujnik CO2, bo to ma bardziej realny wpływ na samopoczucie.

@QBA__: Taki mam zasilacz. Licząc, że port na płytce wytrzymuje maks 40mA, ale tak naprawdę czujniki potrzebują dużo mniej, więc pewnie nigdy nie będę go w pełni wykorzystywał. Generalnie jakbym się pokusił o dużą liczbę diod LED lub