Wpis z mikrobloga

Na czym polega #!$%@? firmy i produktów apple czyli również ich użytkowników:
-#!$%@? standardów: apple wprowadza jakieś nowe rozwiązania, które zwykle nie oferują niczego nowego, oprócz tego, że są applowskie: to takie jebnięte zagrania podobne do tego sytuacji w której wziąłbym 10ciu kolegów i zaczelibyśmy jeździć po lewej stronie ulicy, mówiąc że to rewolucja i że tak lepiej.
-chore ceny - nie trzeba tłumaczyć
-użyteczność - kojarzy mi się z tymi starymi grami, np rajdówkami gdzie jechać można tylko tą wąską ścieżką, żadnego zbaczania z trasy, żadnej własnej inwencji - open world - nigdy w życiu, możesz zrobić coś (np nagrać sobie kawałek na tel) tylko w ten sposób na jaki my CI pozwolimy, ofc musisz mieć nasz program, nasz kabel i nasz dziwny sposób myślenia. Nie każdy jest jakimś gościem z IT, dla kopromodelek iphone w zupełności wystarczy bo one potrzebują tylko zrobić zdjęcie mordy i wrzucić na neta - tego nie krytykuje. Ja osobiście potrzebuje mieć w kieszeni komputer - czyli urządzenie na którym zrobie niemal wszystko i niemal wszędzie - na iphone zrobię niemal nic.
-no i lans userów którzy płacą 3x za dużo za jakieś gówno i mają z tego radość - żenujące, ale to nie moje pieniądze, tylko niech mnie nie #!$%@?ą zapytaniami czy mam kabel do iphona bo chcieliby sobie zgrać piosenkę. .a! i czy mam jeszcze program itd itp.

Ktoś na pewno chciałby powiedzieć: ale iOS - jak to chodzi! inne systemy nigdy takie nie będą! Już słyszałem od znajomych ze czasem iphone nie wyrabia. System na 1,2 czy trzy konfigruacje sprzętowe sam bym napisał z zamknietymi oczami.
Miłego dnia.
#apple #zenada #gorzkiezale #ios #standard #standaryzacja #pcmasterrace
  • 40
@panTadeusz: myślałem ostatnio żeby kupić macbooka air jako lekki laptop do noszenia, ale się rozmyśliłem. Byłby fajną opcja jakby był chociaż 1000 zł tańszy, bo sprzęt apple ma swoje plusy, ale cena jest raczej nieadekwatna. Wolę kupić coś tańszego a resztę przeznaczyć na inne rzeczy :)
@panTadeusz: Co do ceny masz rację, ale resztę wyssałeś z palca. Rzucasz samymi ogólnikami. Domyślam się, że Twój ból dupy krąży wokół nowego MacBooka z tylko jednym portem, bo nie rozumiesz (jak reszta hejterów), że to nie jest komputer dla Ciebie. Jeżeli chcesz sobie podłączyć dysk zewnętrzny, 2 monitory czy co tam chcesz, bierzesz Pro (nawet Air się nada). Nowy jest po to, by sobie studenci z bogatymi rodzicami nie przeciążyli
@panTadeusz: tak to juz jest ze sprzętem Apple, że ci którzy mają to sobie chwalą, a ci którzy nie maja nie mogą przeżyć, że ktoś używa i mu to odpowiada.
Nie chodzi mi o zazdrość, ale o fakt że dla kogoś bardziej liczy się stabilność płynność niż ram i procesory. Każdy ma inne potrzeby.
Tego trzeba spróbować, ale nie jest to sprzęt dla każdego.

Z reszta to tylko elektronika, a spinasz