Wpis z mikrobloga

Tak sobie rozmyślałem - gdyby #windowsphone nie miał tych kafelków jako domyśny homescreen, z którymi niewiele dało się zrobić (słynne "nie można ustawić tapety nawet") - a byłaby to tylko opcja - to ciekawy jestem ile osób z #bojowkawindowsphone faktycznie używałaby akurat takiego rozwiązania. Mam wrażenie, że gdyby ten system od początku był czymś jak #android - to miałby więcej jak 3% rynku i @michalkosecki by nie musiał narzekać, że jest całe 9 aplikacji współpracujących z #msband

Microsoft miał pomysł, ale źle się do niego zabrał. Wprowadził drastyczną rewolucję, którą mogli zaakceptować TYLKO fanboje. Taki Andrut jest używany zarówno przez fanbojów, jak i przez normalnych userów, którym się dostało i jakoś z tym żyją. Podobnie iOS. Natomiast Win ma taki problem, że albo biorą go fanboje, albo ludzie którzy mówią "cotusiędzieje, gdzie tu się ustawia tapetę, dlaczego tu są te kwadraty i jak zrobić tak jak wujek Staszek ma w swoim Sony, COJAKUPIŁAM PANWORENDŻMIWCISNĄŁJAKIŚSZMELC". Bo tylko z takimi reakcjami się spotkałem (wiadomo, nie za często, bo ciężko mi trafić na kogokolwiek z tym systemem - faktycznie ma tylko 3% rynku).

I teraz MS próbuje się podnieść z tego w złym stylu, co obserwujemy w #windows10 i postach @michalkosecki :p

A mogło być tak pięknie...

PS. Nie hejtuję MS (piszę z Win), ani WP (być może kupię niedługo zamiast Andrzeja, który mnie wkurza niemiłosiernie), używam przeglądarki, która ma 3% market share, także tego też nie hejtuję. Nie jestem fanbojem niczego, po prostu chciałem się podzielić przemyśleniami i ew. posłuchać Waszego zdania.
  • 18
@noekid: popieram. I Nazir też. Problemem microsoft'u jest też to, że nie mają żadnego dorownujacego pozostalym flagowego telefonu. Miejmy nadzieje, ze pokażą w najbliższym czasie lumie 6.2 cala superflagowca, który zgniecie konkurencje. Pozdrawiam komórkomanię.
@noekid: ja nie jestem fanboyem WP, zanim kupiłem pierwszego smartfona bawiłem się telefonami znajomych i android wydal mi się strasznie chaotyczny. zacząłem szukać i okazało się ze jest wp, ładnie wygląda, szybko działa myślę sobie biere i nie żałuje, mam wszystkie aplikacje które mi trzeba - chociaż szczerze mówiąc niewiele potrzebuje. Jedyny problem to, to że telefon ma WP 7.8 a nie 8. Następny telefon na pewno będzie również z WP.
@noekid: nie zgodzę się.

Modern UI jest fenomenalny (nieco niżej na podium, ale bardziej dopracowany, jest Material Design - ale Google miało łatwiej - MS wymyślił własny design language od zera) i jedyną sensowną drogą powinien być jego naturalny i systematyczny rozwój - zamiast tego wyrzuca się z niego najlepsze elementy i wprowadza chaos (naprawdę ciekaw jestem design guidelines do Windows 10, bo ze screenów nie jestem w stanie niektórych prawidłowości
gdyby #windowsphone nie miał tych kafelków jako domyśny homescreen, z którymi niewiele dało się zrobić (słynne "nie można ustawić tapety nawet")

@noekid: Ale interaktywne kafelki dają o wiele większe możliwości niż mocno ikony w ikony w androidzie. Oczywiście w androidzie sa widgety, ale do nich trzeba się naklikać/naprzesuwać. Dla mnie rozwiązanie kafelkowe to idealny kompromis. Na pewno daleki od 'nic nie da się zrobić'.
Właściwie kafelkowe rozwiązanie od MS wydaje mi
@michalkosecki: Ja nie mówię, że Modern UI jest zły. Tylko, że głównym winowajcą jest homescreen, na którym w zasadzie niewiele można zrobić, no i nie ma najważniejszej rzeczy, która istnieje w personalnych urządzeniach elektronicznych - tapety. To błahostka, ale co dzieciak pierwsze robi po zapoznaniu się z komputerem? Ano zmienia sobie tapetę na własną.

Microsoft zawalił zbyt drastycznymi zmianami w przyzwyczajeniach - tak "tl;dr mówiąc". Najpiękniejszy design by nie skusił klientów
@jombsik: Android jest trochę misz-maszem, ale da się go okiełznać w tydzień. Windows zostaje pusty cały czas ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie przerażający jest UI wyglądające jak ulepszony tryb tekstowy z DOSa - czarne tło i białe litery. Ale chcę go kupić dla płynności i wysokiej jakości aparatu w Lumiach - tych dwóch rzeczy potrzebuję najbardziej. Bez sensownych appek jakoś przeżyję.

@venomik: Dla mnie idealnym
@jombsik: bo lubię widżety? czy to, że nie lubię ficzera (a w zasadzie braku jakiegoś ficzera) w Win, to znaczy, że od razu fanboj Andruta?

@xamil54: największa wada - spadek wydajności po czasie. Atrakcje typu:
1. wciskam przycisk aparatu, żeby zrobić zdjęcie.
2. zawibrował (czyli przycisk działa),
3. ale nic się nie pojawia przez 10 sekund,
4. wciskam drugi raz, wibracja
5. czekam tylko 5 sekund
6. sram na to,
@noekid: bo podajesz niedorzeczne argumenty:

Dla mnie przerażający jest UI wyglądające jak ulepszony tryb tekstowy z DOSa - czarne tło i białe litery

DOS? Serio? ;)

bo lubię widżety? czy to, że nie lubię ficzera (a w zasadzie braku jakiegoś ficzera) w Win, to znaczy, że od razu fanboj Andruta?

nie wiem czym są widżety, nie wiem czym są ficzery ;)
@xamil54: Xperia T, od operatora nic nie mam, bo to nówka nie od operatora. Ma soft sonego, ale po jakimś czasie wgrałem custom roma z powycinanym stuffem od sony i nie ma żadnej różnicy

@jombsik: no to tylko takie przyrównanie. Same litery na czarnym tle.

nie wiem czym są widżety, nie wiem czym są ficzery ;)

w końcu masz windows phone :D [sorry, musiałem]
@noekid: alurat wada androida jest to ze na niektorych telefonach potrafi zajebiscie dzialac i tych telefonow jest malo w stoatunku do wszystkich. WM jest dopracowany pod katwm dzialania i jest jeden system na kazde telefony i kupisz za 200zl i za 1k zl to sustem praktycznie bez roznicy. Android open source, instalowany na jakis mantach czy innych gownach nie jest dopracoqany tylko zrobiony na wyjebke.

telefon masz dobry - proponuje ci