Wpis z mikrobloga

@Nerax123: Czemu?

Uzyskamy go w Urzędzie do Spraw Socjalnych (Social Welfare), formalności nie trwają zbyt długo. Sam numer otrzymamy pocztą w ciągu tygodnia na nasz adres zamieszkania.

Jadę z Partnerką, a Ona ma robotę nagraną, więc mi się nie śpieszy #pasozyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mateosz: Byłem wyrabiać tydzień temu, koledzy mojego ojca którzy pracują w urzędzie (moj ojciec jest tu 10 lat) Mówią że dostali nowe wytyczne, sprawa jest prosta nie pracujesz i nie masz stałego miejsca pobytu. Dowidzenia, my mieliśmy szczęście bo mój ojciec zarejestrował mnie w pierw na jego firmę jako pracownika w jego firmie.
@mateosz: Kiedyś był to faktycznie moment,teraz mają długie terminy,nie można umówić się wcześniej niż fizycznie będziesz tutaj.Czasem trzeba czekać nawet 3 miesiace.Przeprowadzaja z tobą rozmowę,wymagają języka.Podobno teraz PPS dostajesz na czas określony np 2 lata.
@naemigracji: PPS dalej czas nieokreślony mam nadzieje(jak przyjdzie to wam powiem.) Czekać tyle nie trzeba przychodzisz i 3/4 h w kolejce. Ale odrzucą cię natychmiast jak nie masz mieszkania przynajmniej mieś, i pracy. Prowadzą z tobą rozmowę i wymagają języka to prawda. Mnie pytała o to ile mam lat gdzie się uczylem czy mam jakiś zawód, a ojca pytała po co mnie tu ściągał itd. @mateosz