Wpis z mikrobloga

#silownia #mirkokoksy
Znacie jakieś ćwiczenia na pośladki, które nie angażują jednocześnie dolnego odcinka prostowników grzbietu? Robiłem dzisiaj hip thrust (ze sztangą, bez sztangi) i niestety prostowniki też ora, a tego chciałbym z uniknąć powodu problemów z przodopochyleniem miednicy, między innymi dlatego chcę wzmocnić pośladki (plus poprawi to problem z "podwijaniem ogona" w przysiadzie).
  • 6
@wspolrzednebiegunowe: problemem nie jest ćwiczenie tylko technika. Może masz za duży ciężar
Jeśli problem z miednicą i podwijaniem wynika ze słabej stabilizacji, to wzmocnij mięśnie głębokie brzucha. Pośladki nie są lekarstwem na wszystko.
Prostowniki pracują izometeycznie w niemal każdym ćwiczeniu bo stabilizuja sylwetkę. Nie przejmuj się tym.
Rozciągaj też zginacze biodra
@berti: robię wszystko co napisałeś, po prostu myślałem, że odpuszczę sobie na jakiś czas ćwiczenia mocno angażujące prostowniki (klasyczny martwy ciąg zamieniłem na wersję na prostych nogach i znacznie zmniejszyłem ciężar), skupię się na wzmocnieniu brzucha, pośladków i dwugłowych uda, jednocześnie rozciągając zginacze i czwórki, i problem zacznie zanikać, a tu niestety jeden punkt nie gra ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Być może mocno czułem prostowniki bo robiłem
@wspolrzednebiegunowe: Jeśli masz APT (anterior pelvic tilt - przodopochylenie miednicy) to poza wzmocnieniem mięśni pośladkowych, ważne jest (a moim zdaniem ważniejsze) rozciąganie hip flexors (nie wiem jak to na polski przetłumaczyć) - np. ja robiłem 2 ćwiczenie z tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=yfswfLuW_tI.

Poza tym kup sobie foam roller - bardzo fajna sprawa.

Też mam ATP, trochę mi się zmniejszyło i już jest w miarę ok. Właśnie to rozciąganie uważam, że dało