Wpis z mikrobloga

Mam zrobić na marca pracę o muzułmanach do szkoły. Temat: "Czy Islam to religia fanatyków?". Moje doświadczenia z nim ograniczają się jedynie do tego co przeczytałem na wykopie, więc mają u mnie dość złą opinię. Ze złymi cechami i ich poczynaniami sobie poradzę, ale czy ma ktoś informacje o jakichś dobrych inicjatywach z ich strony? Chciałbym móc powiedzieć, że starałem się być obiektywny.

#szkola #islam #len #muzulmanie #pytaniedoeksperta
  • 21
@masej: Klasa historyczna, były różne tematy do wylosowania m. in. o wikingach lub władcach polskich. Mi przypadło to. Dzięki za link.

@Jam1911: Właśnie chodzi mi o takie szybkie linki, lub informacje zasłyszane. Byleby wystarczyło do znalezienia więcej o tym.

@porque: Każda dodatkowa informacja się przyda. Niczym nie pogardzę.

@rafbur: Właśnie jest tak jak piszesz, nie spodziewa się raczej, że pokażę cytaty z Koranu lub zdjęcia z uboju naturalnego.
@Karkoon: Ja mogę poradzić Ci tak:

Skoro pytanie jest czy islam to religia fanatyków. Na wstępie warto by było zaznaczyć, że muzułmanie to duża i zróżnicowana grupa ludzi.

Warto wspomnieć o różnicach w prawodawstwie od Arabii Saudyjskiej i Iranu gdzie obowiązuje kara śmierci za odejeście od islamu po Turcję w miarę laicką.

Możesz wspomnieć, że Tatarom polskim udało się zasymilować i odrzucili fanatyzm. Natomiast w Europie zachodniej gdzie masowo przyjmuje się