Wpis z mikrobloga

@spontan1: tak, i nawet używałem. Taki zasilacz da się za parę złotych, albo nawet za darmo zdobyć, a w standardzie masz linie +5V, +12V, +3.3V i chyba też -5V i -12V, prądy też wystarczające do zastosowań hobbystycznych. Żeby go uruchomić trzeba zrobić myk z zamontowaniem rezystora dużej mocy na linii 5V (są takie duże białe ceramiczne klocki, nie pamiętam jakiej wartości musi być, znajdziesz sobie w goglach)
2x 5 Ohm 5 W równolegle do lini +5V. Ale jak chcesz się bawić w przeróbkę zasilacza, to za same wtyki bananowe, diody, przełączniki i inne duperele zapłaciłem ~25 zł. Zasilacz używany 20. Matematykę zostawiam Tobie
@976497: @xerxes931:
@976497: Zależy jaki maksymalny prąd potrzebujesz. Bo jeżeli mały, to weź ładowarkę do telefonu i też będzie banglało. A czy bamamy czy gołe kable, zależy do czego będziesz używał. Ale ja bym wziął na gołe kable, i przygotował sobie zestaw przewodów z krokodylkami, goldpinami, czymkolwiek
@Vatras14: Ładowarka nie jest ponoć zasilaczem, bo zasilacz ma stabilizowane napięcie, a ładowarka ma stabilizowane natężenie, a ja potrzebuję stabilizowanego napięcia.
@976497: Ładowarka od telefonu jest zwykłym zasilaczem impulsowym ze stabilizowanym napięciem. Takie ładowarki nie ładują ogniw w telefonach bezpośrednio. Telefon ma własny układ stabilizujący prąd ładowania ogniwa.
@976497: Niektóre ładowarki smartfonowe mają i 1A. Nadają się do gotowych rozwiązań gdy znasz już zapotrzebowanie swojego układu. A do testowania jednak lepszy jest zasilacz ATX. Tylko nie wiem czemu wyżej była mowa o rezystorach łączonych równolegle do linii +5V. Ja wszystkie swoje ATXy odpalałem przez zwarcie zielonego pinu do masy we wtyczce MOLEX24.
@AdireQ: Była mowa bo ja miałem tak z oboma zasilaczami jakie miałem, samo zwarcie tego pinu nie działało więc musiałem dać ten rezystor oraz zewrzeć - chodzi o to że zasilacz nie uruchomi się jeśli nie ma na nim obciążenia.
@976497: mam jakieś uprzedzenie do tego typu zasilaczy molexowych. Kupiłem chyba ze 3 - pierwsza grzała sie niemiłosiernie gdy podlaczony bylo do niej dvd, padła po 2 dniach, druga padła po 30 sekundach, a trzecia rekordzistka trzymała się tydzień czasu.