Wpis z mikrobloga

Mireczki, przygotowuję się do kupna swojego pierwszego teleskopu. Budżet wynosi jakieś 600zł. Wiem, że to jest raczej mało, jednak proszę żebyście pomogli coś wybrać. Na czym mi zależy? No żeby przez ten teleskop coś było jednak widać. Niebo u mnie do najciemniejszych nie należy toteż nie spodziewam się jakichś cudów. Oprócz tego jestem kompletną zielonką w temacie obserwacji nieba, więc proszę was o wszelkie rady.
#mirkokosmos #astronomia
  • 19
@Zari: @namrab: @prykpryk: Podepnę się pod pytanie :) mnie też się marzy teleskop, może raczej do 1000-1500. Polecicie coś? Myślę że najczęściej będę paczył z balkonu w mieście i z małej polany pod miastem. Chciałbym też, żeby teleskop był na tyle uniwersalny, żebym mógł obserwować zarówno planety, jak i słońce. No i marzy mi się zobaczenie na własne oczy pierścieni saturna :D jest to w ogóle możliwe w tym
@Zari: poszukaj na astronomicznych giełdach forumowych używanych teleskopów. I synte 8" za 500-600 zł kupisz. Polecam ten teleskop. Nie pchaj się w nówki bo nieraz ludzie sprzedają mało używany sprzęt za połowę ceny, a nawet ten częściej używany jak od sprawdzonej osoby to będzie zadbany. Ludzie, którzy się znają, uwierz że bardzo dbają o sprzęt.