Wpis z mikrobloga

@JestemKaspi: Przykro mi to pisać, jesteś zwykłym baranem. Co ma do rzeczy cytowanie Schopenhauera? Niemiec? I co z tego? Jesteś najlepszym przykładem zaściankowego i ograniczonego myślenia jakie prezentują ludzie w naszym kraju. Jeszcze paszporty powinni pewnie zabierać i dawać jak za PRL?

Twój szacunek, jeśli wiesz co to słowo znaczy wszyscy ludzie mają gdzieś.
@JestemKaspi: Nie no, spoko, rzucę wszystko i wrócę przez pół świata bronić kawałka ziemi, bo jakimś cudem dostanę do ręki kałasza, co tam, że regularna armia nie dała sobie rady (załóżmy). Najważniejszy jest kawałek drogi prowadzący od domu do sklepu i miejsce na ogródku na grilla.

Przyjmij do wiadomości, że niektórzy ludzie na emigracji lub jeżdżący po świecie to nie sebixy spod sklepu muszące wszem i wobec udowadniać swoją wartość i
@JestemKaspi: ale jest wręcz przeciwnie, ja rozumiem twój punkt widzenia i go świadomie odrzucam, ponieważ w mojej ocenie ta słynna duma narodowa jest cechą ludzi słabych, takie typowe zjawisko pośród umysłów stadnych, które potrzebują jakiejś uniwersalnych, nadrzędnych wartości, w które mogą wierzyć i dzięki którym jest im łatwiej przebiedować to życie. piszesz o jakimś szacunku, ale w moim odczuciu sam go do siebie nie masz.