Wpis z mikrobloga

Ja chciałbym tylko nadmienić, że dzisiejszego dnia na świat przyszedł Isamu Alva Dyson, główny bohater anime Macross Plus.

Wg. chronologii uniwersum Macrossa pilot wojskowy i testowy U.N. Spacy narodził się 27 marca 2015 roku na planecie Ziemia ^^ Swoją młodość spędził na Edenie (taka tam planeta podobna warunkami do Ziemi, którą odkryliśmy w listopadzie 2013 roku ;).

W 2040 roku, podczas 30. rocznicy pierwszej wojny kosmicznej, uczestniczył w głośnym incydencie z udziałem wirtualnej piosenkarki Sharon Apple podczas którego wypromował VF-19 jako nowego wielozadaniowe myśliwca armii. W późniejszym okresie odszedł do armii prywatnej S.M.S., w ramach której uczestniczył w wojnie przeciw Vajra (tej z filmowej wersji Macrossa Frontier), a także paradoksie czasowym na planecie Ouroboros (gra Macross 30).

W "realu" jego imię znaczy "odważny", a nazwisko jest inspirowane Thomasem Alva Edisonem i Freemanem John Dysonem.

W wersji "międzynarodowej" (angielskiej) Macrossa Plus głos pod niego podkładał Bryan Cranston, dzisiaj znany jako Walter White z Breaking Bad :)

#anime #macrossplus #macross #mechy #isamualvadyson #bigwest #studionue #shojikawamori #bryancranston #animekalendarium
80sLove - Ja chciałbym tylko nadmienić, że dzisiejszego dnia na świat przyszedł Isamu...

źródło: comment_6r8gTuVNQhZurtbhNcbQkuUhTsdYbEO1.jpg

Pobierz