Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie! Jak mogę znaleźć więcej piosenek gdzie występuje duet który przez śpiew ze sobą rozmawia? Kiedy wpisuję duet to wyskakują mi jakieś covery, albo piosenki gdzie dwoje ludzi śpiewa, ale nie jest to dialog. Wiem, że dziwnie to opisałem, ale mogę podać dwa przykłady:

1 - Edward Sharpe & The Magnetic Zeros - Home

2 - For the Dancing and the Dreaming (od 2:05)

Chodzi mi o coś tego typu, o piosenki w których czuć tą wesołość i chemię między wokalistami.

#pytanie #kiciochpyta #muzyka #jakigatunek
  • 12
@barani_leb Nie do matury :) Skąd ten pomysł? :P Co do mojego gustu muzycznego to słucham muzyki różnej, ale zawsze jak słyszę takie piosenki to mi się bardzo podobają, a nigdy nie wiem jak znaleźć więcej takich (,)
@barani_leb Nie ma już tematów na maturze ustnej z polskiego. () Teraz wchodzisz, losujesz pytanie, masz 15 minut na przygotowanie planu wypowiedzi, po czym masz wygłosić dziesięciominutowy monolog na dany temat i zakończyć to pięciominutową rozmową z komisją ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@barani_leb Są zarówno pozytywne jak i negatywne strony takiego rozwiązania. Niestety nie jest to tak dobrze przemyślane jak mogłoby to być. W sumie to planuję w niedalekiej przyszłości zrobić wpis gdzie omówię, co jest na plus, a co na minus tej nowej reformy, bo często spotykam się z różnymi opiniami wypokowych ekspertów, którzy w zasadzie nie wiedzą o czym piszą, co bardzo mnie denerwuje i chciałbym im pokazać jak jest naprawdę :)