Wpis z mikrobloga

@Pustulka: Wielki szacunek za tą robotę! Dodaję do obserwowanych i badam, bo będę w tym roku kupował nowego lapka. Rozglądam się za czymś do 4000zł, a jako, że od 4 lat jadę na MSI GE620 i jestem bardzo zadowolony to rozglądałem się za MSI, a zauważyłem, że u Ciebie bardzo mało jest tej marki. Szukam 15 calowego, a u Ciebie nie ma tam MSI w ogóle. Czy oni czymś ustępują innym
W sumie, ciężko tak stwierdzi, gdy porównuję te dwa


@BelHeI: Bo porównuje się całkowitą wydajność cpu+gpu.

Czy oni czymś ustępują innym markom, że tak mało ich polecasz?


@Sickstee: GP60, GE60 to dość gorące laptopy, a wersja tego drugiego z plsem gdy robiłem zestawienie kosztowała ponad 4k, teraz widzę, że cen spadła do 3800 zł.

dostanę coś lepszego w tej cenie?

W okolicach 4k Acer VN7-591G, Asus N551JM, oba raz na
@Pustulka: Głownie do web, może też do programowania, od czasu do czasu jakaś mało wymagająca gra. Chciciałbym właśnie coś z dobrym ekranem, bo to jest część komputera którą używamy cały czas. Widziałem wiele lapków w sklepach i ekrany są wręcz często fatalne. Budżet, sam nie wiem. Może coś w okolicach 3k, ale jak warto to może być też droższe/tańsze.
Dodatkowo co myślisz o MacBookach?
Dodatkowo co myślisz o MacBookach?


@Appendix: Myślę, że nie w tym budżecie :P Jak do programowania to elitebook 840 z ipsem, 8GB ramu, niskonapięciową i5 i dyskiem ssd znajdziesz do 3k, ewentualnie dell e7440, ale tutaj już będziesz miał problem ze znalezieniem takiego, w którym da się też przenieść gwarancję w tym przedziale. Ale one się nadają raczej do pracy aniżeli do gierek, niskonapięciowe i5 z hd4400 za dużo nie uciągnie.
@Pustulka: Dzięki, a może poleciłbyś coś z 15 calowych bez niskonapięciowych CPU (co najmniej i5) i możliwością montażu SSD, no i właśnie dobrym wyświetlaczem?
Macbooki ogólnie polecasz jeśli byłoby trzeba zwiększyć budżet?
@Pustulka: Dzięki, bardzo mi się spodobał ten typ. Jednak opisują w nim problemy z gładzikiem, a chciałbym taki który chodziłby dość porządnie. Może masz jeszcze jakiś model, który by pasował do tych parametrów?
@Appendix:
Droższe Asusy N551JM, G551Jm też niektóre modele mają problem z gładzikiem z luźnym/odklejającym się gładzikiem, oba mają slot msata typu half-size oraz napęd w którego miejsce mógłbyś włożyć dysk hdd, a ssd w zwykły slot oraz gorący msi apache pro ma msata.
@Pustulka: Odkopie stary wpis ;) Kupuje jutro laptopa do 1600zł. Zastanawiam się czy warto iść w della 3542 z i3-3558U (GT820M) który niestety jest wlutowany w płytę główną ;/ czy jednak wziąć lenovo G510 z i3-4000M i mieć możliwość wymiany w przyszłości procesor na lepszy?
@eragonn14: Lepiej wziąć używanego 8470p, bo powyżej są słabym pomysłem, lenovo g510 jest tandetny i mogą się wyłamywać zawiasy, a dell nie dość, że nie jest dużo lepszy jeżeli chodzi o wykonanie to jeszcze ma wlutowany niskonapięciowy procesor na poziomie pentium.
@black_janusz: jak sprzedający nie będzie wiedział na kogo jest zarejestrowana gwarancja laptopa, to tak jakbyś jej w ogóle nie miał, więc powinieneś się każdego pytać czy zna pełne dane osoby na którą obecnie stoi gwarancja oraz o serwis tag by sprawdzić czy czasem nie grzebali coś w oryginalnej konfiguracji oraz sprawdzić jej rzeczywistą długość.
@Pustulka: Przewidujesz jakoś w najbliższym czasie aktualizację laptopów do 2500? Bo niedługo myślę sobie kupić laptopa i chciałbym się upewnić czy to co sobie upatrzyłem jest rzeczywiście godne uwagi a bardzo polegam na Twoim zestawieniu... póki co znalazłem to
@Kret236:
15 calowe laptopy do 2,5k bez systemu są prawie zaktualizowane. Ten asus to raczej słaba opcja, brałbym probooka 450 albo lenovo e540 bez systemu, a dysk ssd dokupił kiedyś tam, zresztą w ofercie powyżej x-kom i tak go sam dodaje.
@Pustulka: ( ͡° ʖ̯ ͡°) a ja myślałem że znalazłem cos dobrego... w takim razie może lepiej poczekam na twoje zestawienie z systemem ;) Można się go spodziewać w ciągu najbliższych dwóch tygodni? ( sorry, że Ci truję, ale nie znam nikogo innego, kto mógłby mi bezstronnie pomóc w wyborze...)
@Pustulka: głównie do pracy biurowej, internetu i oglądania filmów, czasem też chciałbym sobie w coś zagrać...a przede wszystkim zależy mi na tym, żeby mi długo i w miarę bezawaryjnie służył...
@Pustulka: hej, szukam do ok. 4k lekkiego lapka z ssd, co pociągnie dobrze programy do analizy/przetwarzania danych jak SAS czy R, raz na ruski miesiąc będzie można w gierkę pyknąć, kupowałbym w ciągu miesiąca, myślisz, że dużo może się zmienić? czy ux303ln jest optymalnym wyborem (przy dokupieniu ssd)? brałbym na firmę, więc budżet trochę się przesuwa
@Pustulka: właśnie dlatego mam mocny dylemat, czy nie zrezygnować trochę z mobilności i wziąć jakiś 15calowy, aktualnie mam laptopa, co waży 3,8 kg xD, ciężko mi oszacować, jak duży będzie spadek wydajności
@Iesuz:
15 calowy Asus N551JM waży 2.7kg za 3899 zł, ale to bez dysku ssd. Musiałbyś też sprawdzić czy nie mają przypadkiem wersji bez plsa samsunga, jeżeli tak to jego zakup nie jest już tak korzystny.
Tak możesz włożyć dysk ssd bez utraty gwarancji.
@Pustulka: dlatego głównie między tymi dwoma się zastanawiam, czy np. ux303ln nie zesra się jak kiedyś przyjdzie mi grać na jakimś lanie w coda przez kilka godzin, bo chłodzenia praktycznie nie ma, z drugiej strony mogę cały dzień na baterii pracować, a w grę (nie liczycąc hearthstone'a) nie pamiętam kiedy ostatnio grałem, trudny wybór
@Pustulka: myślisz, że jest ryzyko, że włożą mi tam jakieś gówno? wolałbym zapłacić i mieć wszystko zrobione, nie wiem, czy bez zdejmowania plomb wymienię sam dysk
@Pustulka Kiedy będzie nowe zestawienie polecanych laptopów?

A jeżeli nie będzie to co byś polecił od siebie? Wymagania:
- 17'
- normalne klawisze strzałek, tzn. nie takie jak w większości hp
- będzie używany praktycznie do wszystkiego: internet, programowanie, trochę grafiki, trochę grania
- SSD min 128gb + normalny, albo jakiś większy sam ssd
- dobrze jakby był łatwy dostęp do chłodzenia, tak żebym nie musiał go kompletnie rozbebeszać przy czyszczeniu
-
@Pustulka: cześć, mógłbyś polecić laptop 13-14' dla studentki za ok 2000 zł (najlepiej poniżej tej kwoty, o ile jest coś ciekawego, bo wysokiej wydajności tu nie trzeba)? podobają mi się laptopy z ekranem 360st (oglądałem np. HP Pavilion x360), bo mogłaby go wygodnie używać w podróży w łóżku itd, ale w sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązanie się sprawdza w praktyce.
@tymeek:

podobają mi się laptopy z ekranem 360st (oglądałem np. HP Pavilion x360),

Paviliony są odradzane z uwagi na serwis, awaryjność i wykonanie.

laptop 13-14' dla studentki za ok 2000 zł

Asus Q301LA, Lenovo L440, m30-70, HP ProBook 430