Wpis z mikrobloga

Ej, mam pilne pytanko. Chrzestny potrzebuje zaświadczenia, że może być chrzestnym. Nie ma za dobrych kontaktów z proboszczem, ale nie mieszka już w tamtej parafii. Proboszcz się rzuca, że go nie widuje w kościele, ale pomijamy fakt, że "nie sądzi, że on chodzi do innej".
Czy jest możliwość otrzymania zaświadczenia w innej parafii, w tej w której się chwilowo mieszka, czy to jest przybite do "tam gdzie są wszystkie papiery z chrztu, komunii, bierzmowania"?
Czy raczej amba fatima zaświadczenia ni ma? :/
#chrzest #chrzestny #kosciol #kosciolkatolicki #kiciochpyta
  • 7
@Omka: ten proboszcz nie ma za dobrej opinii. Moja kuzynka szła do niego po zgodę, żeby ślub brać w innej parafii niż własna, bo taka menda.
Z jednej strony rozumiem, że są jakieś reguły, ale Kościół powinien być trochę otwarty na ludzi. Tyle że konkretnie ten jest nie do przeskoczenia, a nie chciałbym chrzestnego zmieniać, bo dobry człowiek z niego :/
@RRybak: Zaświadczenie o chrzcie uzyska tylko w parafii chrztu (tam, gdzie widnieje chrzest w księgach parafialnych), bez łaski. Problem jest pewnie z opinią proboszcza. Nie widzę dużych szans na powodzenie. :/
@RRybak: dlatego nie wyznaje kościoła. Dla mnie ta mafia może iść sobie precz. Piorą pieniądze i nikt im nic nie robi. Jeszcze każdego roku dotacje od Państwa dostają, a podatków nawet nie odprowadzają.