Wpis z mikrobloga

@onomatobeka: Jak znasz podstawy i jesteś dyspozycyjny na pelny wymiar godzin to mozesz aplikować do wielu firm np. na staż, a po nim droga do etatu jest juz otwarta. Gorzej jak jesteś studentem pierwszych lat, to troche ciężej cos złapać w trakcie roku.
@Leniwiec1: studiuję zaocznie, na (chyba) dobrej uczelni, 3rok
miałem przedmioty w których musiałem pisać w javie, ale tam były wymagane podstawy podstaw. Teraz myślę nad nauczeniem się składni i zrobieniem jakiegoś mini projektu, żebym mógł pochwalić się na rozmowie.

Co do stażu wydaję mi się, że są słabo płatne, a ja chciałbym od razu na juniora wskoczyć z np. przyzwoicie płatnym okresem próbnym, bo nie mogę sobie pozwolić finansowo na miesięczną
@onomatobeka: Idz aplikować. Nie ma co pytać na forach/wykopach. Każda firma i projekt jest inny. Nic Ci nie da za bardzo klepanie w domu javy ee, osiądź w jakimś aktualnie programowanym module w firmie to zobaczysz jak się odnajdujesz w zespole. Na początku dadzą Ci pewnie poprawianie błędów, to i środowiska się nauczysz i poznasz aplikacje, które robią w firmie.

Ja też przed pierwszą rozmową do IT, traciłem czas na pytania
@onomatobeka: @IOException dobrze mówi, ja pracę w IT zacząłem znając podstawy (z poziomu byłego egzaminu SCJP, nie miałem go zdanego, uczyłem się tylko z książki która do niego przygotowuje). JEE nie znałem w ogóle. Poszedłem na rozmowę i pytali o w miare proste rzeczy, cośtam o kolekcjach o polimorfizmie, jakieś dwa zadanka przy jednym mi rekruter pomógł. Nie miałem wykształcenia ;)
@pexa: Junior na razie @aaandrzeeey: 4 m-ce doświadczenia
@IOException: 4m ce doświadczenia javę na serio ogarniam więc chciałbym jakieś 3.5 na cały etat minimum @onomatobeka: dobrze znać springa i hibernate plus jakieś narzędzia wiele firm tego wymaga se to absolutne podstawy
@NiePanikuj: poznań
@kasztii: Spring hibernate kolekcje wzorce narzędzia + coding test (trzeba było użyć 2 wzorców)
@gammarish: @PsotnyWiatr: w tym tygodniu mam odpowiedź