Wpis z mikrobloga

Nie mam już pomysłów jak uruchomić / naprawić laptopa.

Próbowałem naprawić go przez opcję podczas startu.
Próbowałem naprawić przez płytę CD z Windowsem
Próbowałem ponownie zainstalować Win'a przez płytę CD z Windowsem
Próbowałem podziałać przez narzędzie Windows Defender z pendrive
Próbowałem Rescue CD AVG

Nic nie pomogło mi uruchomić tego laptopa.

Macie jakieś pomysły co jeszcze mógłbym zrobić aby #win7 ponownie uruchomić.

#helpdesk #pomocit #pogotowiekomputerowe #windows7
  • 16
to uruchom jakis bootowalny windows albo linux z cd, skopiuj dane, albo jak nei ogarniasz to wyciagnij dysk i podlacz do innego kompa, skopiuj dane, wsadz dysk z powrotem i zainstaluj nowy system. Nie wiem czy wiesz, ale to ze system nie wstaje nie znaczy ze wszystko stracone.

Czasami duzo latwiej jest postawic nowego windowsa niz na sile ratowac rozjechana instalacje
@MichaI: Mniej więcej ogarniam :-)

Wrzuciłem CD z Windowsem i chciałem nowego Wina tam postawić.
F12 kliknąłem aby zaciągnął system nie z HDD tylko z CD.

Pierwszy ekran który się pojawił po kliku minutach mówił, że jest OK, że idzie we właściwą stronę. Niestety po kilku minutach okazało się, że jednak nie może się uruchomić z CD i uruchamia się laptop jeszcze raz.

Tak samo było z dwoma pendrive które przygotowałem
@Jack_Pstrong: Akurat wyciagniecie dysku z laptopa zazwyczaj jest bardzo proste, takze polecam w ten sposob odzyskania danych. No skoro ci sie nie bootuja aplikacje/systemy to zeby ci sie chociaz instalator windowsa zbootowal, sprawdzales? Format oczywiscie jest jednym z elementow instalacji, nie musisz go robic przed instalacja (wrzuceniem plytki i uruchomieniem instalatora) win.
linux z cd,


@MichaI: Postanowiłem zaszaleć.

Zainstalowałem Linuxa. Ale o dziwo. Po instalacji i w trakcie próby uruchamiania linuxa niestety nie odpala się ten system.

Więc już mam 2 systemy na HDD i ani jeden nie chce się odpalić...
@Jack_Pstrong: Większość popularnych linuxow jeśli nie wszystkie maja opcję bootowania live bez instalacji, uruchamia sie dluzej ale masz pelny system uruchomiony w pamieci ram, nawet bez dysku, jelsi ruszy ci tak, to i na 99% ruszy z dyskiem, najwyzej dysk nie bedzie wykrywalny jesli jest powaznie uszkodzony

Przy czym kiedy juz wlozysz dysk, pamietaj zeby system startowal z plyty bo domyslnie z dysku dalej nie wstanie, a kiedy linux juz wystartuje
@MichaI: Nie poszło :-/ Odpaliłem #ubundu i znów stanęło na tym ekranie kolorowym.
widać myszkę działa ona.

Ale nic dalej nie idzie.

O dziwo jak odpalałem jakieś narzędzie do naprawiania systemu. To była to jakaś wersja linuxa w wersji tekstowej. I tamto odpaliło.

Niestety nie znam komend do linuxa więc nic nie poradziłem.