Wpis z mikrobloga

- Japonia stosuje bardzo surowe prawo w stosunku do muzułmanów, mają bardzo małe możliwości propagowania islamu w Japonii, wręcz znikome.

- Japonia jest jedynym krajem, który nie daje obywatelstwa muzułmanom, nawet dziś, wizy nie są udzielane muzułmańskim lekarzom, inżynierom.

- Nie ma prawa szariatu w Japonii.

- Jeśli Japonka poślubia muzułmanina potem zostaje wydziedziczona.

#ciekawostka #islam #japonia
  • 21
@maciek_gi: Co ciekawe Islamiści podważają te wiadomości i mówią że odnosi się to do wszystkich "religii" w Japonii :) Prawda jest jednak taka, że oficjalnie trudniej jest tam cokolwiek załatwić jeśli jesteś muzułmaninem. To viralovy mail którym można nieźle człowiekowi wyprać mózg ;) Nic w nim jest jest do końca prawdą :)
@Pshemeck: Mój kumpel mieszka na stałe w Japonii i mniej więcej takie historie opowiadał. tzn. jako biały z jednej strony ma mnóstwo propozycji pracy jako np. barman, kelner, ale praktycznie żadnej 'poważnej' pomimo skończonych studiów, biegłego jęz. japońskiego i doktoratu w drodze. Po prostu 'szklany sufit' dla obcokrajowców. Na pewno dla Muzułmanów zawieszony znacznie niżej.

@Sudokuu: Nie znam się jakoś specjalnie na historii Japonii, ale wydaje mi się że znacznie
@przem1771: Kiedyś wysyłali taki fajny mail (Islam in Japan) większość to były kłamstwa, kilka naciąganych spraw no i to co wymieniłem jedynie się zgadzało. Źródeł sam sobie poszukaj, ja mam takowe od osob która tam mieszkają od urodzenia.Mam je tutaj przyprowadzić ;)? Tyczy się to nie tylko muzułmanów ale i innych religii.
@Pshemeck: Cóż, spytałem o to znajomą Japonkę. Nie ma zielonego pojęcia, co to za historyjki i nie zauważyła nigdy, by muzułmanie mieli jakieś większe problemy niż generalnie obcokrajowcy.

Tylko o ten szariat jej nie pytałem, bo... duh! Są nawet muzułmańskie kraje bez żadnego wpływu szariatu nawet w zakresie osobistym, a patrząc globalnie to w przytłaczającej większości państw nie ma prawa szariatu, więc dlaczego miałoby być w Japonii?